V televíznom šlágri hostíme v nedeľu Olomouc

Hádzanárky Iuventy Michalovce to majú dobre rozbehnuté na deviaty titul v rámci spoločnej súťaže Češiek a Sloveniek. Po dvanástich odohraných kolách MOL ligy majú na svojom konte 23 bodov a päťbodový náskok pred druhým Mostom. Aktuálne ťahajú desaťzápasovú víťaznú sériu. Naposledy triumfovali v Šali 27:25.

 „Bol to pre nás veľmi dôležitý duel. Dosť dlho sme sa ťahali o každý gól, v druhom polčase sme sa ale odtrhli a myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene,“ rozhovorila sa Veronika Habánková, ktorá sa na výhre pri Váhu podieľala ôsmymi presnými zásahmi.

Odchovankyňu trenčianskej hádzanej  v službách aktuálneho slovenského majstra prvé miesto po dvanástich kolách teší, no nepreceňuje ho. „Ja osobne sa na to ešte nepozerám, že sme prvé. Teší nás fakt, že sme ešte neprehrali, no ťažkí súperi na ich palubovkách nás ešte len čakajú. Keď uspejeme v Porube, Moste či v Prahe, potom môžeme hovoriť o tom, že máme titul vo vrecku. Teraz sa musíme sústrediť na každý zápas, ktorý nás čaká,“ poznamenala k aktuálnej situácii v tabuľke Veronika Habánková.

Zverenky trénera Petra Hatalčíka môžu víťaznú sériu natiahnúť v nedeľu na domácej pôde. Vo svoje Chemkostav aréne privítajú aj pred televíznymi kamerami Arena Sport v netradičnom čase od 18.00 hod. nebezpečný DHK Zora Olomouc. „Ide o nevyspytateľného súpera. Jeho hráčky sú už dlhšie spolu, takže sú zohraté. Musíme sa mať pred nimi na pozore, pretože tak vlani, ako aj v tejto sezóne nám narobili obrovské problémy,“ upozorňuje sympatická slovenská reprezentantka na silu súpera, ktorý ako jediný zobral Iuvente v tejto sezóne bod. Michalovčanky na Morave remizovali v druhom kole 27:27. „Aj preto podcenenie nehrozí! Vieme, že ich sila je v zohratosti. Na krajoch spojkového radu majú strelkyne Gajdošíkovu so Salašovou, na krídle je zase lanská najlepšia strelkyňa ligy Patrnčiaková. Olomouc teda ako slabé tímy radiť nemôžeme a musíme sa mať pred ním na pozore,“ dodáva na záver Veronika Habánková.