Víťazný vstup Sloveniek, Ukrajinky zdolali o štyri góly

Hádzanárky Slovenska zvíťazili na turnaji v Šali v piatkovom stretnutí I. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta žien 2019 v Japonsku nad Ukrajinkami 36:32 (17:13). Triumfom nad svojím najväčším konkurentom v boji o prvenstvo v 1. skupine urobili výrazný krok k postupu do play-off. Zverenky trénera Jána Packu k tomu ešte potrebujú zvládnuť zostávajúce dva víkendové zápasy – v sobotu proti Izraelčankám a v nedeľu proti Kosovčankám, oba so začiatkom o 18.00 h. Viac

ME žien vo Francúzsku – Na úvod prehra domácich reprezentantiek

V otváracom stretnutí XIII. majstrovstiev Európy hádzanárok vo Francúzsku sa zrodila prehra domácej reprezentácie. Hráčky krajiny galského kohúta, ktoré sú úradujúcimi svetovými šampiónkami, podľahli vo štvrtok v Nancy výberu Ruska 23:26 (11:11). Francúzky sa Ruskám nerevanšovali za finálovú prehru (19:22) na olympijskom turnaji v Riu de Janeiro 2016, hoci v 36. minúte ešte vyhrávali 15:12. Ruské hádzanárky v nasledujúcich ôsmich minútach otočili na 18:17 a odvety už nepustili súperky do vedenia. Viac

V Šali reprezentantky SR za postupom do play-off, o víťazovi kvalifikačnej skupiny by mal rozhodnúť duel s Ukrajinou

Vo Francúzsku sa pre kontinentálnu elitu vo štvrtok začnú majstrovstvá Európy 2018 v hádzanej žien, o deň neskôr odštartujú slovenské reprezentantky svoje snaženie v boji o postup na svetový šampionát 2019 v Japonsku. Slovenky budú v Šali od piatka 30. novembra do nedele 2. decembra účinkovať v I. fáze kvalifikácie. Viac