Daniela Marcinčáková a Miriam Kakaščíková na MS do 18 rokov

Hádzanárky Slovenska do 18 rokov sa po dvoch rokoch opäť predstavia na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie. V roku 2016 mali rovnakú možnosť ako organizátor šampionátu v Bratislave, kde obsadili pod vedením Jána Beňadika spomedzi 24 tímov konečnú 13. priečku. Premiéru absolvovali taktiež v domácom prostredí v metropole SR, v roku 2008 obsadili zverenky Róberta Popluhára v 16-člennom štartovom poli 7. miesto. Teraz to bude pre slovenské kadetky tretí štart na tomto vrcholnom podujatí a prvýkrát v zahraničí. V nominácii trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena sa ocitli aj dve hráčky Iuventy Michalovce. Ide o kridelničku Danielu Marcinčáková a novú akvizíciu v kádri, spojku Miriam Kakaščíkovú, ktorá prišla do Michaloviec z Prešova. VII. majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov sa za účasti 24 tímov uskutočnia v Poľsku, ich dejiskom bude od 7. – 19. augusta mesto Kielce. Mladým Slovenkám sa síce z lanských ME „17“ v Michalovciach sa im nepodarilo prebojovať na šampionát (skončili dvanáste za postupovou jedenástkou tímov, pozn.), ale napokon v januári dodatočne získali miestenku, ktorú IHF namiesto Ázie pridelila Európe. Družstvo SR sa po aprílovom žrebe ocitlo v A-skupine v spoločnosti Nemecka, Rumunska, Brazílie, Angoly a domáceho Poľska, ktoré si zvolilo po vyžrebovaní piatich zo šiestich košov práve „áčko“. Napokon však nastala jedna zmena v zložení A-skupiny. Keďže Brazília sa nezúčastní na MS, nahradilo ju Rakúsko. Slovenské kadetky začnú svoje účinkovanie v A-skupine v utorok 7. augusta od 12.00 stretnutí s Rumunkami. O dva dni (9. 8.) nastúpia o 18.00 h proti domácim reprezentantkám, v piatok 10. 8. si od 16.00 h zmerajú sily s nemeckými rovesníčkami. Úradujúce európske šampiónky majú na poste asistentky trénera Slovenku Zuzanu Porvazníkovú. Hala Legionów po dni voľna bude v nedeľu 12. 8. od 20.00 h miestom duelu Slovensko – Rakúsko a zverenky dánskeho trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena zakončia svoje vystúpenie v „áčku“ v pondelok 13. 8. od 16.00 súbojom s Angolčankami.

Zloženie základných skupín na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Poľsku (Kielce, 7. – 19. 8. 2018):
A-skupina: Nemecko, Rumunsko, Poľsko, Rakúsko*, Angola, Slovensko
B-skupina: Maďarsko, Dánsko, Egypt, Švédsko, Čile, Chorvátsko
C-skupina: Nórsko, Rusko, Japonsko, Čína, Holandsko, Argentína
D-skupina: Kórejská republika, Francúzsko, Španielsko, Tunisko, Kazachstan, Čierna Hora
Pozn.: * – Rakúsko nahradilo pôvodne kvalifikovanú Brazíliu.

Program slovenského tímu v základnej A-skupine (Hala Legionów) na VII. majstrovstvách sveta v hádzanej hráčok do 18 rokov v Poľsku (Kielce, 7. – 19. 8. 2018):
utorok 7. augusta: Rumunsko – Slovensko (12.00 h)
štvrtok 9. 8.: Slovensko – Poľsko (18.00)
piatok 10. 8.: Nemecko – Slovensko (16.00)
nedeľa 12. 8.: Slovensko – Rakúsko (20.00)
pondelok 13. 8.: Angola – Slovensko (16.00)

Nominácia kadetiek Slovenska:
brankárky: Bella Oláh (Mosonmagyaróvári KC/Maď.), Kristína Opátová (DHK Baník Most/ČR), Natália Chudovská (MHK Bytča)
pivotky: Katarína Belušková (ŠŠK Prešov), Diana Michálková (HC Tatran Stupava)
krídelníčky: Daniela Marcinčáková (Iuventa Michalovce), Lenka Ratvajská (ŠŠK Prešov), Zuzana Galková (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou), Nikolett Kóšová (CVČ Nesvady-Imeľ)
spojky: Barbora Lancz (ETO Györ/Maď.), Edina Pastoreková (FTC Budapešť/Maď.), Dóra Manczal (Budaörs KF KFT/Maď.), Réka Mészáros (VKLSE Györ/Maď.), Miriam Kakaščíková (Iuventa Michalovce), Zuzana Trepáčová (UDHK Nitra), Laura Holincová (MHK Bytča)