Staršie dorastenky do sezóny s pozmeneným kádrom a ambíciou posúvať hráčky k ženám

Počas najbližšieho víkendu štartujú aj najvyššie súťaže starších a mladších dorasteniek. V nich budú opäť účinkovať aj družstvá Iuventy Michalovce. Staršie dorastenky Iuventy začnú troma domácimi zápasmi. Prvý odohrajú v nedeľu 16. septembra, kedy o 15.00 hod. privítajú ŠKP Bratislava.

O príprave
Pri starších dorastenkách michalovskej Iuventy došlo počas leta k zmenám v kádri, ale aj v realizačnom tíme. Na poste hlavného trénera vlani štvrtého tímu na Slovensku nahradil Ľuboša Holeja Jan Beňadik, ktorý v klube zastáva aj funkciu športového riaditeľa. „Prípravu na novú sezónu sme odštartovali v pondelok 6. augusta. Mimochodom, bola pre obe družstvá, teda staršie aj mladšie dorastenky, spoločná. Celé obdobie sme trénovali v domácich podmienkach. Absolvovali sme plážovku a prípravné súboje s Vranovom a Drábovou Košice,“ zhodnotil prípravnú fázu tréner starších dorasteniek Jan Beňadik. Tomu v tréningovom procese pomáhali nielen tréner mladších dorasteniek Marcel Cibere, ale aj asistent pri prvom tíme Ján Lajčák a dvojica fyzioterapeutov Martina Kasaková a Peter Baňacký. Súčasťou tímu bude aj vedúca družstva Milica Tomková, ktorá rovnakú funkciu zastáva aj pri áčku. „Z tohto je jasné, že jednou z priorít v klube je, aby sme hráčkam vytvorili podmienky na to, aby mohli napredovať a boli čo najlepšie pripravené na vstup do ženskej hádzanej,“ podotýka Jan Beňadik.

O kádri
V kádri nastal už počas minulej sezóny výrazný pohyb. Po odchode trénera Vikartovského v ňom ostalo len torzo hráčok, nový kormidelník Ľuboš Holej mal teda sťažené podmienky a musel siahať aj do mladšieho dorastu. „Na družstve bolo vidieť, že sa len personálne stabilizuje a nejaký čas potrvá, aby herný prejav bol na úrovni, ktorú si predstavujem. Každopádne, zatiaľ môžem povedať, že prístup hráčok k tréningovému procesu je na dobrej úrovni. V priebehu sezóny máme plánované pravidelné stredajšie prípravné stretnutia s bývalými hráčkami Iuventy, kde sa k nám pripoja aj dievčatá, ktoré pravidelne trénujú so ženami,“ uviedol Jan Beňadik. Ten počas sezóny bude môcť využiť aj Elu Savko, ktorá prišla z Užhorodu, ako aj Ivonu Michalcovú, ktorá do Iuventy prestúpila z Partizánskeho a dve hráčky z prešovského ŠŠK Miriam Milenkyovú a Miriam Kakaščíkovú, ktorú vo svojich zápasoch využíva už aj Peter Hatalčík. Do zápasového diania sa podľa potrebu môžu zapojiť aj ďalšie hráčky ženského družstva (Holejová, Holubová, Pustá, Štefánová). „Na príchode ďalších hráčok ešte pracujeme,“ podotýka Jan Beňadik.

O cieľoch a ambíciách
Vzhľadom na veľkú obmenu kádra nemajú momentálne v Iuvente Michalovce pri staršom doraste najvyššie ambície. „Našou ambíciou bude, aby dievčatá boli pripravené na ženskú hádzanú. Ďalšou úlohou pre nás bude to, aby mali radosť z hádzanej,“ dodáva k cieľom Jan Beňadik.

Káder pre novú sezónu
Brankárky: Izabela Kondášová.
Pivotky: Diana Mažová.
Krídla: Martina Pustá, Lenka Holubová, Daniela Marcinčáková.
Spojky: Ivona Michalcová (prišla z Partizánskeho), Ela Savko (prišla z Užhorodu), Veronika Duranková, Miriam Milenkyová (prišla z Prešova), Miriam Kakaščíková (prišla z Prešova), Adriana Holejová, Michaela Štefánová.

Vyžrebovanie jesenná časť
1. kolo: Michalovce – ŠKP Bratislava (nedeľa 16. september o 15.00 hod.).
2. kolo: Michalovce – MŠK Vranov nad Topľou (štvrtok 20. september o 18.45 hod.).
3. kolo: Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa (nedeľa 7. október o 15.00 hod.).
4. kolo: MŠK Dunajská Streda – Michalovce (13. – 14. október).
5. kolo: Michalovce – HK AS Trenčín (20. – 21. október).
6. kolo: Michalovce – UDHK ŠG Nitra (27. – 28. október).
7. kolo: FHT Drábová Košice – Michalovce (3. – 4. november).
8. kolo: Michalovce – HC Tatran Stupava (10. – 11. november).
9. kolo: HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou/HK Slávia Partizánske – Michalovce (24. a 25. november).
10. kolo: Michalovce – MHK Bytča (1. – 2. december).
11. kolo: ŠŠK SLŠ Prešov – Michalovce (8. – 9. december).