Tesné, skoro na vlas rovnaké prehry dorasteniek s ŠKP Bratislava

Zápasmi prvého kola odštartovali počas tohto víkendu súťaže starších a mladších dorasteniek. V hre boli aj hráčky Iuventy Michalovce, ktoré doma privítali celky ŠKP Bratislava. Novovytvoreným celkom sa nepodarilo zabodovať, keď zaznamenali takmer na vlas identické prehry. Obaja prehrali o gól a obaja inkasovali rozhodujúci gól z deviatky po čase. Dorastenecké tímy Iuventy sa predstavia doma aj v druhom kole, keď vo štvrtok 20. septembra privítajú družstvá Vranova nad Topľou. Zápas mladších dorasteniek sa bude hrať od 17.00 hod., staršie prídu na rad o 18.45 hod.

Mladšie dorastenky

Duel prvého kola odštartovali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré v desiatej minúte viedli 4:1. ŠKP bolo vo vedení aj v devätnástej minúte, kedy bolo 3:5, no následne Iuventa zaknihovala štyri góly v rade, čím sa dostala do vedenia 7:5. Hostkám sa síce podarilo zrovnať na 7:7, posledné slovo v prvom polčase ale mali domáce, konkrétne pivotka Gajdošová, ktorá upravila polčasové skóre na 8:7. Začiatok druhého dejstva zachytili lepšie Michalovčanky, ktoré sa dostali v 50. minúte už do štvorgólového vedenia (17:13). To ale nakoniec neudržali. Ešte necelé štyri minúty pred koncom viedli o tri góly (20:17), no dokonca ani nebodovali. Bratislavčankám sa podarilo v poslednej minúte vyrovnať, no a z poslednej deviatky rozhodla o ich výhre 21:20 kanonierka Dominika Csolleová.

Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 20:21 (8:7)
Pok. hody: 3/2 – 3/3. Vylúčené: 0 – 1. Rozhodovali: Vydra a Soláriková. Divákov: 50.
IUVENTA: Hamorská, Petrová, Lučanská – E. Michalcová 1, Čižmárová 2, Gajdošová 5, Dynisová, Racová 1, Rovňáková 6/2, Borošová 1, Sabolová 2, Poľaková, Polievková 2, Romančáková.
ŠKP: Zvarová – Nagyová, Csolleová 7/3, Hlásna, Kušnírová 6, Chudá, Vaňová 1, Jeníčková 3, Rischerová 2, Johanová 2.

Staršie dorastenky

Zápas starších dorasteniek bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Lepší štart mali domáce hráčky, ktoré rýchlo viedli 2:0. Postupne ale začali preberať iniciatívu hostky. Tie sa v desiatej minúte ujali po prvýkrát v stretnutí vedenia (3:4) a to si udržali až do konca prvého dejstva, keď natiahli svoj náskok na 15:12. Ani začiatok druhého polčasu nenasvedčoval, že Iuventa sa dotiahne na svojho súpera. V 48. minúte ešte prehrávala 17:22, no potom prišla päťgólová šnúra, na ktorej konci sa jej hráčky tešili z vyrovnania. Záver bol poriadne dramatický. Iuvente sa síce podarilo vyrovnať v predposlednej minúte na 23:23, na gól Ediny Horváth z deviatky po čase ale už odpovedať nemohli…

Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 23:24 (12:15)
IUVENTA: Hamorská, Kondášová – Kakaščíková 4, Pustá 3, Savko 2/1, Michalovcová 1, Mažová, Štefánová 5, Duranková, Gajdošová 3, Holubová 5/3.
ŠKP: Zvarová, Krajčová – Petrulová 1, D. Csolleová, E. Horváth 11/4, Turčanová 2, Cichá, Krajčová 4, Kocaníková, Tornócziová 1, Guzyová, Bahorecová 5/1, Johanová.