Prešov v Prahe s prídelom od Slavie

Predohrávka 5. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien 2018/2019 sa skončila jednoznačným triumfom domácich. Hádzanárky DHC Slavia Praha zdolali ŠŠK Prešov 35:22 (20:12). Ešte len druhým víťazstvom v aktuálnej sezóne MOL ligy sa naladili na víkendové povinnosti na európskej scéne. Pražanky sa vďaka dvom bodom vyšvihli na 3. priečku tabuľky.

Vývoj duelu od začiatku držali v rukách zverenky trénera Jana Salača, ktoré na začiatku druhej desaťminútovky vyhrávali 8:2 a ešte do polčasovej prestávky svoj náskok zvýraznili. Legionárka Slavie Borgesová v 35. min upravila na 23:13 a v 47. minúte svietil na ukazovateli skóre už 15-gólový rozdiel (31:16). Prešovčanky utŕžili v českej metropole dvojcifernú prehru, po ktorej zostávajú na predposlednom mieste s dvojbodovým ziskom.

DHC Slavia Praha – ŠŠK Prešov 35:22 (20:12)
Najviac gólov: T. Pokorná 7/1, T. Fryčáková 5, Borgesová a V. Fryčáková po 4 – T. Šutranová 8/1, Demajová 6, Lebedievová 4
pok. hody: 3/2 – 5/3, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 150 divákov