V Zlíne chcú nadviazať na víťaznú sériu

Povezú sa hráčky Iuventy Michalovce na víťaznej vlne až do konca roka 2018? K naplneniu tohto konštatovania im už veľa netreba. Zverenky trénera Petra Hatalčíka odohrajú do konca roka už iba dva ligové zápasy. V poslednom jesennom deviatom kole nastúpia v sobotu o 18.00 hod. v Zlíne a po reprezentačnej pauze absolvujú v sobotu 8. decembra domácu dohrávku šiesteho kola MOL ligy proti Bánovciam nad Bebravou.

 Doteraz si Zemplínčanky vedú viac ako dobre. V ôsmich doterajších stretnutiach stratili akurát jeden bod za remízu v Olomouci. V ostatných zápasoch zvíťazili a zaslúžene tak s trojbodovým náskokom vedú tabuľku spoločnej súťaže. „Naše doterajšie vystúpenie musíme hodnotiť pozitívne. Tréneri prispôsobujú tréningy tak, aby sme sa zlepšovali vo všetkých smeroch. Samozrejme, v našej hre sa vyskytujú aj chyby, no na tých intenzívne pracujeme, aby sme ich viac neopakovali,“ rozhovorila sa slovenská mládežnícka reprezentantka Adriana Holejová, ktorá počas tejto sezóny dostáva na spojkovom poste čoraz viac šancí. „Čo sa týka mojej hry, oproti letu vidím obrovský progres. Samozrejme viem, že je čo zlepšovať. My mladé ale pracujeme intenzívne na tréningoch a všetko sa to prejavuje aj v samotných zápasoch,“ pokračuje Adriana Holejová.

Na víťaznej vlne, na ktorej sú Michalovčanky už sedem zápasov, chcú ostať aj v poslednom jesennom kole. V Zlíne to budú mať ale veľmi ťažké. HC totiž v tejto sezóne podáva vyrovnané výkony a zaslúžene je na štvrtom mieste v tabuľke. Na prvú Iuventu stráca iba štyri body. „Samozrejme, vnímame to, že v tejto sezóne majú dobré výsledky. Naposledy sa im podarilo vyhrať v Olomouci, kde sme trebárs my remizovali. Čakám teda ťažký zápas,“ konštatuje Adriana Holejová a vzápätí k Zlínu dodáva. „Musíme sa na ne dobre pripraviť. Z videa sme videli, že ide o mladé behavé družstvo. Svoju silu ale máme aj my. Sme líder tabuľky a svoju pozíciu chceme potvrdiť aj v Zlíne. Verím, že naprázdno odtiaľ neodídeme.“