Foto: Sladovňa Cup 2019 v retrospektíve

Od piatka 1. do nedele 3. februára sa v Chemkostav aréne a telocvični Gymnázia Pavla Horova odohral už devätnásty ročník turnaja starších a mladších žiačok, ktorý niesol názov Sladovňa Cup. Výsledkový servis sme vám na našej stránke prinášali pravidelne počas turnaja, tentoraz vám prinášame rekapitulačný článok aj so všetkými fotkami z turnaja (foto: Peter Brendza).

Výsledky
Kategória U15:
A. skupina: Iuventa Michalovce A – MHK Bytča 15:14, Konotor – HK Slovan Duslo Šaľa 10:22, Konotor – MHK Bytča 13:19, HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce A 16:13, Iuventa Michalovce A – Konotor 15:10, MHK Bytča – HK Slovan Duslo Šaľa 18:20.

Konečná tabuľka
1. HK Slovan Duslo Šaľa 3 3 0 0 58:41 6
2. Iuventa Michalovce 3 2 0 1 43:40 4
3. MHK Bytča 3 1 0 2 51:48 2
4. Konotor 3 0 0 3 33:56 0

B. skupina: Iuventa Michalovce B – Zdjušor Užhorod 14:21, ŠŠK Prešov – UKS Koliber Zarzecze 20:13, Zdjušor Užhorod – UKS Koliber Zarzecze 25:16, Iuventa Michalovce B – ŠŠK Prešov 15:17, UKS Koliber Zarzecze – Iuventa Michalovce B 11:14, ŠŠK Prešov – Zdjušor Užhorod 12:13.

Konečná tabuľka
1. Zdjušor Užhorod 3 3 0 0 59:42 6
2. ŠŠK Prešov 3 2 0 1 49:41 4
3. Iuventa Michalovce B 3 1 0 2 43:49 2
4. UKS Koliber Zarzecze 3 0 0 3 40:59 0

Štvrťfinále: HK Slovan Duslo Šaľa – UKS Koliber Zarzecze 24:9, Zdjušor Užhorod – Konotor 17:14, Iuventa Michalovce A – Iuventa Michalovce B 25:14, ŠŠK Prešov – MHK Bytča 19:16.

Zápasy o 5. – 8. miesto: UKS Koliber Zarzecze – Iuventa Michalovce B 11:13, Konotor – MHK Bytča 6:17.

Semifinále: HK Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce A 15:13 po pokutových hodoch, Zdjušor Užhorod – ŠŠK Prešov 19:15.

Zápas o 7. miesto: UKS Koliber Zarzecze – Konotor 12:10.
Zápas o 5. miesto: Iuventa Michalovce B – MHK Bytča 3:20.
Zápas o 3. miesto: Iuventa Michalovce A – ŠŠK Prešov 13:16.
Finále: HK Slovan Duslo Šaľa – Zdjušor Užhorod 16:14.

Konečné poradie (v zátvorke najlepšia hráčka tímu)
1. HK Slovan Duslo Šaľa (Radka Šalatová).
2. Zdjušor Užhorod (Oleksandra Bulesta).
3. ŠŠK Prešov (Michaela Remetová).
4. Iuventa Michalovce A (Veronika Dušková).
5. MHK Bytča (Nina Weberová).
6. Iuventa Michalovce B (Viktória Kováčová).
7. UKS Koliber Zarzecze (Anna Tomaszawska).
8. Športová škola Konotor (Kateryna Hajduk).

Najlepšie brankárka: Natália Tovarňáková (Iuventa Michalovce A).
Najlepšia hráčka: Katarína Mydlová (HK Slovan Duslo Šaľa).
Najlepšia strelkyňa: Diana Spontar (Užhorod).

Kategória U13
A. skupina: Iuventa Michalovce A – UKS Koliber Zarzecze 22:6, Kyjev – MHK Bytča 15:8, UKS Koliber Zarzecze – MHK Bytča 8:7, Iuventa Michalovce A – Kyjev 15:9, Kyjev – UKS Koliber Zarzecze 17:5, MHK Bytča – Iuventa Michalovce A 2:19.

Konečná tabuľka
1. Iuventa Michalovce A 3 3 0 0 56:17 6
2. Kyjev 3 2 0 1 41:28 4
3. UKS Koliber Zarzecze 3 1 0 2 19:46 2
4. MHK Bytča 3 0 0 3 17:44 0

B. skupina: Iuventa Michalovce B – Zdjušor Užhorod 1:17, ŠŠK Prešov – KC SE Kisvárda 12:10, Iuventa Michalovce B – ŠŠK Prešov 3:19, Zdjušor Užhorod – KC SE Kisvárda 10:13, ŠŠK Prešov – Zdjušor Užhorod 14:4, KC SE Kisvárda – Iuventa Michalovce B 14:5.

Konečná tabuľka
1. ŠŠK Prešov 3 3 0 0 45:17 6
2. KC SE Kisvárda 3 2 0 1 37:27 4
3. Zdjušor Užhorod 3 1 0 2 31:28 2
4. Iuventa Michalovce B 3 0 0 3 9:50 0

Štvrťfinále: Iuventa Michalovce A – Iuventa Michalovce B 25:2, ŠŠK Prešov – MHK Bytča 15:7, Kyjev – Zdjušor Užhorod 24:13, KC SE Kisvárda – UKS Koliber Zarzecze 12:7.

Zápasy o 5. – 8. miesto: Iuventa Michalovce B – Zdjušor Užhorod 3:9, MHK Bytča – UKS Koliber Zarzecze 12:10.

Semifinále: Iuventa Michalovce A – Kyjev 17:13, ŠŠK Prešov – KC SE Kisvárda 15:9.

Zápas o 7. miesto: Iuventa Michalovce B – UKS Koliber Zarzecze 3:13.
Zápas o 5. miesto: Zdjušor Užhorod – MHK Bytča 12:6.
Zápas o 3. miesto: Kyjev – KC SE Kisvárda 21:12.
Finále: Iuventa Michalovce A – ŠŠK Prešov 6:7.

Konečné poradie (v zátvorke najlepšia hráčka tímu)
1. ŠŠK Prešov (Timea Hudáková).
2. Iuventa Michalovce A (Viktória Vajanská).
3. Športová škola Kyjev (Darja Onoprienko).
4. KC SE Kisvárda (Kinga Potor).
5. Zdjušor Užhorod (Anastasia Ljubšenko).
6. MHK Bytča (Lucia Záhonová).
7. UKS Koliber Zarzecze (Karolina Plocica)
8. Iuventa Michalovce B (Diana Padová)

Najlepšia brankárka: Tamara Balogová (ŠŠK Prešov).
Najlepšia hráčka: Iryna Krasninaska (Kyjev).
Najlepšia strelkyňa: Barbora Sabovová (Iuventa Michalovce A).