Dve sedemnásťgólové výhry Iuventy, víťazstvo a prehra Prešova, séria Slavie Praha skončila

Česko-slovenská MOL liga hádzanárok mala minulý týždeň na programe až osem duelov. Okrem šiestich zápasov osemnásteho kola sa odohrala aj jedna dohrávka a jedna predohrávka.

Vo štvrtok zvíťazili v predohrávanom súboji osemnásteho kola Iuventa Michalovce nad Plzňou 40:23. Plzeň prehrala aj v piatok a to konkrétne v dohrávke pätnásteho kola v Prešove, kde sa zrodilo víťazstvo domáceho ŠŠK 34:27. Na druhej strane, Prešov nezvládol v sobotu súboj osemnásteho kola s Pískom, ktorému podľahol 29:35. V osemnástom kole ešte Most doma rozbil Bánovce 35:17, Olomouc ukončil sedemzápasovú sériu Slavie Praha bez prehry, keď „zošívané“ zdolal 33:28, Šaľa porazila Zlín 31:28 a upevnila si tak tretiu priečku, no a Poruba zdolala Veselí 25:23. V nedeľu sa predohrávalo v Chemkostav aréne. V predohrávke 21. kola porazila Iuventa Písek 39:22 a je blízko k celkovému triumfu v súťaži, ktorý by bol pre ňu už deviaty. 

Výsledky 18. kola
Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 40:23 (23:6)
Najviac gólov: Mugošová 9, Habánková 7, Trúnková 6 – Mudrová 5/1, Oravcová 4, Bušauerová 4/1.
pok. hody: 3/2 – 3/3, vylúčené: 1 – 3, rozhodovali: Daňo a Vydra (obaja SR), 600 divákov.

ŠŠK Prešov – Sokol Písek 29:35 (11:21)
Najviac gólov: Popovcová 10/4, Vagaská 7, Ščerbáková 4 – Kvášová 11/1, Kubišová 7, Šetelíková 6.
pok. hody: 4/4 – 2/1, vylúčené: 5 – 4, ČK: 25. Vencuriková (Prešov), rozhodovali: Bočáková a Jánošíková (obe SR), 180 divákov.

DHK Baník Most – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 35:17 (17:6)
Najviac gólov: Zachová 6, Tesařová 5, Šustková 5/1, Kovářová 5/3 – Matušincová 4/1, Ráciková a Hollá po 3.
pok. hody: 4/4 – 3/1, vylúčené: 4 – 3, rozhodovali: Bareš a Uhlíř (obaja ČR), 325 divákov.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 33:28 (14:13)
Najviac gólov: Kašpárková 7, Hurychová 6, Sovová a Gajdošíková po 4 – V. Galušková 7, T. Pokorná 7/1, M. Svobodová 5.
pok. hody: 4/3 – 1/1, vylúčené: 2 – 2, rozhodovali: Hanák a Pavlíček (obaja ČR), 240 divákov.

HK Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín 31:28 (16:15)
Najviac gólov: Pócsíková 7/4, B. Königová 5, A. Obstová a J. Vargová po 4 – Sekulová a Kříčková po 6, Hradilová a Kolářová po 4, Jagodič 4/3.
pok. hody: 10/6 – 3/3, vylúčené: 3 – 6, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obe SR), 400 divákov.

DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 25:23 (13:11)
Najviac gólov: Andrýsková a Desortová po 4, Smetková 4/2, Polášková 4/3 – Veselková 7/2, Kubáčková a Boorová po 3, Pastorková 3/1.
pok. hody: 6/5 – 4/3, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Hájek a Macho (obe ČR), 196 divákov.

Dohrávka 15. kolo
ŠŠK Prešov – DHC Plzeň 34:27 (17:10)
Najviac gólov: Popovcová 15/2, Klučková 10/1, Vencuriková 5 – Oravcová 8/2, Mudrová 6/1, L. Galušková 4.
pok. hody: 4/3 – 5/5, vylúčené: 7 – 3, rozhodovali: Gedeon a Palovčák (obaja SR), 150 divákov.

Predohrávka 21. kolo
Iuventa Michalovce – Sokol Písek 39:22 (21:10)
Najviac gólov: Habánková 11/3, Fiľková-Trehubová 8, Mugošová 7 – Kubišová 6/2, Kvášová 5, Součková 4.
pok. hody: 5/3 – 5/4, vylúčené: 2 – 3, rozhodovali: Majstrík a Manek (obe SR), 500 divákov.

Aktuálna tabuľka
1. Iuventa Michalovce 19 17 1 1 625:449 35
2. DHK Baník Most 18 15 0 3 540:409 30
3. HK Slovan Duslo Šaľa 18 12 1 5 487:440 25
4. DHC Slavia Praha 18 9 3 6 524:469 21
5. HK Veselí nad Moravou 18 10 1 7 494:476 21
6. DHC Sokol Poruba 18 9 2 7 443:409 20
7. DHK Zora Olomouc 18 8 1 9 461:454 17
8. HC Zlín 18 7 1 10 474:499 15
9. HC Plzeň 18 7 0 11 434:513 14
10. TJ Sokol Písek 19 5 1 13 484:565 11
11. ŠŠK Prešov 18 4 0 14 453:538 8
12. HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 18 0 1 17 418:616 1

Program 19. kola
Sobota 9. marec
HC Zlín – DHK Zora Olomouc (17.00 hod.)
ŠŠK Prešov – DHC Sokol Poruba (18.00 hod.)
HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – HK Veselí nad Moravou (18.00 hod.)
HC Plzeň – DHK Baník Most (18.30 hod.)

Nedeľa 10. marec
TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa (15.00 hod.)
DHC Slavia Praha – Iuventa Michalovce (17.00 hod.)