Mládež v Iuvente sa opäť dvíha hore

Niekdajšia naša výkladná skriňa, mládež, v posledných rokoch dostala poriadne zabrať. Počet hráčok klesol takmer o polovicu. Zatiaľ, čo ešte pred piatimi, či šiestimi rokmi sme mali v štruktúrach 250 mládežníčok, nedávno sa tento počet zmenšil na 125, teda presne o polovicu. Aj preto sme sa rozhodli pozmeniť systém práce s mládežou a zdá sa, že prvé ovocie by sme mohli zbierať už onedlho. Viac

Iuventa zabodovala aj pri Váhu, tesné víťazstvo Poruby nad Olomoucom

Základná časť MOL ligy sa počas víkendu presunula do svojej druhej polovice. Tú odštartoval v piatok duel v Prešove, v ktorom domáci ŠŠK podľahol obhajcovi prvenstva DHK Baník Most hladko 21:31. V sobotu v televíznom prenose Arena sport vyhrala Iuventa Michalovce v Šali 27:25 a upevnila si tak prvú priečku v tabuľke, naopak Šaľa klesla na šieste miesto. V sobotu ešte Zlín hladko zdolal Bánovce (37:28) a v tabuľke sa tak drží s najlepšími. Až tri zápasy sa hrali v nedeľu a ani tie nepriniesli prekvapenia. Poruba doma zdolala Olomouc 20:19, Slavia Praha Plzeň 31:23 a Veselí nad Moravou po výsledku 29:24 zabodovalo v Písku a posunulo sa už na tretie miesto. Viac

V šlágri dvanásteho kola naša výhra v Šali

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri dvanásteho kola MOL ligy na horúcej pôde svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa 27:25 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa najbližšie predstavia konečne doma, keď v nedeľu 27. januára o 18.00 hod. aj v priamom televíznom prenose Arena Sport privítajú Olomouc. Viac

Cez víkend štartuje druhá časť MOL ligy, Iuventa cestuje na horúcu pôdu Šale

Aj keď spoločná česko-slovenská MOL liga hádzanárok má v roku 2019 odohrané už dve kolá, jej druhá časť odštartuje až tento víkend. Líder súťaže Iuventa Michalovce, ktorý má na čele tabuľky po odohraní jedenástich kôl päťbodový náskok, sa predstaví v prvom kole druhej časti na ihrisku svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa. Viac

Mladšie žiačky po jeseni na druhom a šiestom mieste

V najbližších dňoch vám prinesieme zhrnutie jesenného účinkovania našich mládežníckych tímov vo svojich súťažiach. Začíname tými najmladšími kategóriami, teda mladšími žiačkami. Mladšie žiačky A odohrali na jeseň sedem zápasov, v ktorých iba raz, konkrétne v Prešove (9:13) našli premožiteľa. Ostatných šesť zápasov vyhrali a aktuálne im v tabuľke patrí druhé miesto. Naša najmladšia kategória, mladšie žiačky B, zo siedmych duelov vyhrali dva. Zdolali Trebišov (12:13) aj Vranov nad Topľou (11:7) a po jeseni im v tabuľke patrí šieste miesto. Viac