Čaká nás ťažký, verím ale, že štvorbodový víkend, hovorí tréner Peter Dávid

Po dvoch prehrách v rade sa potrebujeme vrátiť na víťaznú cestu. Takéto slová znejú zo šatne hráčok ženského tímu Iuventy Michalovce. Tá sa bude môcť na víťaznú vlnu znova dostať počas víkendu, kedy sa predstaví v domovskej Chemkostav aréne a to hneď dvakrát. Najskôr privítame v sobotu o 17.30 hod. v 21. kole MOL ligy Dunajskú Stredu, no a potom v nedeľu od 15.00 hod. v predohrávke posledného  26. kola Písek.

 „Síce nás čakajú dvaja súperi z druhej polovice tabuľky, my ale v súčasnej situácii neriešime súperov, ale seba. Musíme sa vrátiť na tú správnu koľaj. To je pre nás priorita. Vieme, že nás čaká ťažký víkend, no ja verím, že bude štvorbodový. Dunajská Streda nás v prvom vzájomnom zápase zdolala, takže jej máme čo vracať. Ťažkým súperom pre nás v súčasnej situácii bude aj Písek,“ zdôrazňuje tréner Peter Dávid, ktorý síce má obavy z dvojzápasu hraného za necelých 24 hodín, ale.. „Už sme to raz v priebehu sezónu zvládli a podobne na tom bude aj Písek.“

Tréner Iuventy bude mať k dispozícii už aj nová posila Lívia Klučkovú. Už relatívne skúsená hráčka by mala nahradiť kapitánku Patríciu Wollingerovú, ktorú čakajú materské povinnosti. „Po odchode Pati sme museli situáciu v kádri riešiť. Naskytla sa nám možnosť získania Lívie, čo sme aj využili. Ide o podobné typy hráčok. Verím, že rýchlo zapadne a bude pre tím prínosom,“ dodáva k novej akvizícii v kádri Peter Dávid.