Ďalší sviatok v Chemkostav aréne, Iuventa hostí Slaviu Praha

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po troch týždňoch v sobotu 3. novembra opäť predstavia svojim fanúšikom. Tentoraz to nebude európske meranie síl, ale opäť to bude zápas, ktorý láka. Iuventa totiž netradične od 18.00 hod. privíta Slaviu Praha, ktorá vlani v MOL lige obsadila druhé miesto.

Michalovčanky mali aj napriek veľmi ťažkému žrebu dobrý štart do MOL ligy. Po siedmych kolách vedú tabuľku, keď stratili akurát jeden bod, za remízu v Olomouci (27:27). V ostatných prípadoch, hoci sa im postavili do cesty prevažne tímy z prvej šestky, zaknihovali víťazstvá. „Určite nás dosiahnuté výsledky tešia,“ rozhovorila sa spojka Iuventy Vladimíra Bajčiová, ktorá následne pokračovala. „Mali sme ťažkých súperov, no zakopli sme akurát v Olomouci, kde sme nešťastne remizovali. Určite je zatiaľ v našich radoch spokojnosť a naším úsilím je, aby sme v tomto trende pokračovali až do konca jesennej časti. V jarnej časti nás čakajú zápasy u silných súperov ako je Šaľa, Most, Poruba či Slavia Praha, takže si potrebujeme vytvoriť náskok.“

Silný protivník čaká na michalovské dievčatá aj nasledujúcu sobotu. Slavia Praha síce nemala ideálny štart do sezóny, no po trénerskej zmene sa zdá, že „zošívané“ naberajú správny smer. „Vieme, že ide o silný celok. Hoci nemali najlepšie výsledky, musíme sa mať na pozore. V nedeľu sme si ich naživo pozreli v zápase s Olomoucom a hrali v ňom dobre. Všetko bude len o nás. Proti Olomoucu hrali vysunutú obranu. My si musíme dať pozor na ich kľúčové hráčky. Je tam Brazílčanka Limová, alebo aj česká reprezentantka Galušková. Pozor si ale musíme dať na každého, pretože Slavia má dobrý tím,“ uzavrela debatu Vladimíra Bajčiová.