Daniš končí v Porube, MOL liga iba so štyrmi slovenskými tímami

Aj v poslednom májovom týždni sa v spoločnej slovensko-českej MOL lige udialo niekoľko noviniek. Po týchto dňoch je jasné, že v novom ročníku budú štartovať v lige iba štyri slovenské tímy. Jedna zmena sa udiala aj na trénerskom poste, konkrétne v Porube, kde skončil náš bývalý tréner Dušan Daniš.

Hlohovec a Bánovce bez MOL ligy

Slovenská strana v sezóne 2019/20 po dlhšom čase konečne postavila do MOL ligy šesť tímov, na ktoré má podľa zmluvy nárok. To sa ale od sezóny 2020/21 zmení. Štartovať v nej nebudú tak Bánovce nad Bebravou, ako aj Hlohovec. Obaja si nepodali prihlášku a štartovať chcú iba v prvej lige. Keďže z nej nik neprejavil o MOL ligu záujem, slovenská strana postaví iba štyri tímy – Iuventu Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, MŠK Dunajská Streda a ŠŠK Prešov. Česká strana by mala opäť postaviť osem tímov.

Daniš v Porube skončil, novým trénerom Ivo Vávra

Po dvoch rokoch končí na lavičke DHC Sokol Poruba Dušan Daniš. Lodivod, ktorý viedol aj michalovskú Iuventu, s ktorou získal tri tituly, končí aj kvôli zdravotným problémom. Novým trénerom DHC Sokol sa stal Ivo Vávra, ktorý doteraz pôsobil v českej mužskej extralige. Okrem Daniša v Porube skončila aj naša bývalá brankárka Oleksandra Krebsová, ktorá odchádza do poľskej ligy a takisto aj slovenská pivotka Barbora Zemanovičová.