Dávid objavil všetky lesné chodníčky, Trúnková korčuľovala aj bicyklovala

Nielen michalovskí futbalisti, ale už aj hádzanárky po ďalšom uvoľnení opatrení znovu rozbehli spoločný tréningový proces. Úradujúce slovenské majsterky sa sedem týždňov pripravovali individuálne, keď im tréneri pravidelne posielali tréningové úlohy. Od prvého májového pondelka už tento režim neplatí, hráčky Iuventy sa opäť zišli v Michalovciach, kde už zarezávajú pod drobnohľadom Petra Dávida, ktorému asistujú Ján Lajčák a kondičná trénerka Milica Tomková.

Družstvo z metropoly Zemplína odštartovalo v pondelok prvý z dvoch trojtýždňových blokov, medzi ktorými dostanú hráčky týždeň voľna. „Trénovať budeme každý deň okrem víkendov. Samozrejme, po skupinkách a bez kontaktu. Teda tak, ako to máme povolené. Keďže halu zatiaľ využívať nemôžeme, chodíme na atletickú dráhu aj na ihrisko s umelou trávou v areáli jednej z miestnych základných škôl,“ prezradil kormidelník Peter Dávid, ktorého by veľmi potešilo, ak by od júna mohli trénovať už aj v Chemkostav aréne. „Pevne verím, že dovtedy sa ďalšie opatrenia uvoľnia a budeme môcť robiť aj nejaké cvičenia s loptou v našej hale. Ostrú letnú prípravu plánujeme začať 6. júla.“

Dávid predchádzajúce týždne strávil na Záhorí, teda v regióne, odkiaľ pochádza. Zveril sa nám, že ho už poriadne svrbeli ruky. „Som rád, že konečne sme začali trénovať, lebo doma som sa už poriadne nudil. Dlhé dni počas karantény som si krátil turistikou. Neďaleko domu máme krásne lesy, ktoré som celé pochodil. Objavil som asi všetky lesné chodníčky,“ zasmial sa 52-ročný rodák z Malaciek.

Každým dňom sa cíti lepšie

Iuventa však netrénuje v kompletnom zložení. Ukrajinka Ela Savková a Čiernohorka Milica Trifunovičová odcestovali počas voľna domov a aktuálne sa čaká na ich návrat. Budú si však musieť „odtrpieť“ povinnú 14-dňovú karanténu. „Druhá čiernohorská legionárka Marija Radovičová sa v domovine zotavuje po operácii ramena, kde aj rehabilituje, takže zbytočne ju tu ťahať nebudeme. Aj tak s ňou môžeme rátať až niekedy v auguste,“ uviedol Dávid, ktorému sa zatiaľ nehlásili ani dve nové posily. Martina Popovcová z Prešova sa k družstvu pripojí od nasledujúceho týždňa a Valéria Dulinová z Trenčína pravdepodobne až v júli. Ďalšie tri cudzinky v kádri Iuventy – Poľka Weronika Kordowiecka a Ukrajinky Iryna Jablonská-Bobaľová a Iryna Kompaniecová – zostali počas pandémie v Michalovciach, takže trénerovi sú k dispozícii. Pravda, Kompaniecová po operácii kolena, ktoré si vážne zranila v závere minulého roka, trénuje len samostatne. „Domov som odísť nestihla. Keď ukončili súťaž, hranice už boli zatvorené. Nepremávali už ani vlaky či autobusy, takže domov som sa už nemala ako dostať. Zotrvala som teda v Michalovciach, rehabilitovala som a individuálne sa pripravujem. Každým dňom sa cítim lepšie,“ optimisticky hovorila rodáčka z Krivého Rihu.

Pobyt doma v Trenčíne si užívala

Z reštartu tréningového procesu mali radosť nielen členovia realizačného tímu, ale aj samotné hráčky. „Potešila som sa, že sme sa začali aspoň takto v skupinkách pripravovať, lebo trénovať samostatne nie je také, ako keď ste v kolektíve. Najviac mi chýbala, a stále aj chýba, hádzaná. Síce beháme, ale do haly ešte ísť nemôžeme. A samozrejme, aj dievčatá mi veľmi chýbali,“ vyjadrila sa pivotka Iuventy Nikoleta Trúnková. Tá bola počas vynúteného voľna doma v Trenčíne. A ako hovorí, užívala si to, pretože počas roka väčšinu času trávi na opačnom konci republiky. „Od trénera sme dostali plány, čo máme robiť, takže som behala a cvičila. Keď som netrénovala, tak som išla na túru, ale najradšej mám asi korčuľovanie. To ma veľmi baví. Okrem toho som chodila aj bicyklovať,“ dodala slovenská reprezentantka.

Zdroj: Denník Korzár (Róbert Andrejov)