Dorastenky po prvýkrát v jari naplno, s ŠKP Bratislava vyhrali 26:22 a 34:25

Dorastenecké tímy Iuventy počas víkendu po prvýkrát v jarnej časti zabodovali naplno. Mladšie dorastenky zdolali v súboji 15. kola posledný ŠKP Bratislava 34:25 a po troch jarných prehrách zaznamenali prvé tohtoročné víťazstvo. Darilo sa aj starším dorastenkám, ktoré sa síce potrápili, no nakoniec vydreli víťazstvo 26:22. Dorastenecké výbery Iuventy sa doma predstavia aj v nasledujúcom kole. V sobotu 14. marca privítajú spojený celok Hlohovca Nitry. Súboj mladších doriek je naplánovaný na 15.30 hod., staršie si zahrajú od 17.15 hod.

Staršie dorastenky
Staršie dorastenky nemali ideálny vstup do zápasu. V šiestej minúte prehrávali 1:5 a nevyzeralo to s nimi dobre. Potom sa ale rozstrieľala Simona Rovňáková. Aj vďaka jej siedmym gólom v prvom dejstve Michalovčanky najskôr vyrovnali hru a neskôr aj skóre. Domácim vyšiel hlavne záver prvého polčasu, v ktorom šnúrou štyroch gólov vyrovnali na 14:14. V druhom dejstve už naplno prebrali iniciatívu zápasu do svojich rúk. Vytvorili si viacgólový náskok, ktorý si udržali až do konca, keď vyhrali 26:22. „Ja môžem byť spokojný s časovým úsekom asi 45 minút. Absolútne nám nevyšiel úvod zápasu a ani jeho záver, keďže posledných päť minút sme prehrali 1:4. Musíme si na to dať pozor, pretože v ďalších zápasoch sa nám takéto hluché pasáže môžu vypomstiť,“ poznamenal po zápase tréner Jan Beňadik.

Štatistika
Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 26:22 (14:14)
Pok. hody: 4/3 – 3/2. Vylúčené: 5 – 3. Rozhodovali: Gedeon a Šimko. Divákov: 100.
IUVENTA: Hámorská, P. Kakaščíková – E. Michalcová, Pustá 1, Dmytrenko 3, M. Kakaščíková 2, Gajdošová 6, Racová, Polievková, Romančáková, Savko 5/1, Čižmárová, Rovňáková 9/2.
ŠKP: Stachová – D. Csolleová 12, Krajčová, N. Nagyová 1/1, Rischerová 4, Petrányová, Johanová, Kujanová 3, Šmahlíková, Kolandrová, Petrulová 2, Vaňová, Múčková.

Mladšie dorastenky
Mladšie dorastenku chceli po troch jarných prehrách konečne zabodovať naplno. Mali na to ideálnu šancu, keďže k ním zavítal posledný tím tabuľky. Zverenky trénera Marcela Cibereho zvládli úlohu favorita na jednotku. Od samého úvodu kráčali pevným krokom za víťazstvom, keď už v prvom polčase viedli o desať gólov. Postupne si zahrala každá jedna hráčka. Okrem Viki Rohaľovej a troch brankárok sa do streleckej listiny pri výhre 34:25 zapísala každá jedna hráčka! „Som veľmi rád, že po troch prehrách na úvod jarnej časti prišlo toto víťazstvo. Dievčatá k tomu pristúpili tak ako mali. Už v prvom polčase sme si vypracovali vedenie, ktoré sme si udržali až do konca. Pozitívom je, že si zahrala každá jedna hráčka,“ zdôraznil po zápase Marcel Cibere. Tréner tímu si ešte na záver zaželal. „V jesennej časti sme po troch prehrách zaknihovali štyri víťazstvá v rade. Budem veľmi rád, keď sa nám to podarí aj teraz.“

Štatistika
Iuventa Michalovce – ŠKP Bratislava 34:25 (19:10)
Pok. hody: 6/5 – 2/2. Vylúčené: 2 – 3. Rozhodovali: Gedeon a Šimko. Divákov: 100.
IUVENTA: Tovarňáková, Lučanská, Petrová – Hlivová 2, Tokárová 1, Čižmárová 1, Čižmariková 4/1, J. Rebičová 3/2, Kobová 1/1, Pastírová 6, Dušková 7/1, Ožvátová 1, Racová 3, Borošová 1, Polievková 4, Rohaľová.
ŠKP: Čubová, Stachová – Kollárová 2, Grygarová 3, Bednárová 4/2, Szamuhelová, Hlásna 1, N. Nagyová 3, Petrányiová 5, Jesenická, Káľavská 2, Múčková, Jeníčková 4.