Hatalčík proti Plzni a Písku ľahké zápasy nečaká: Sú to ťažší súperi ako Bánovce

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa zdá sa opäť vrátili na víťaznú vlnu. Minulú nedeľu zvíťazili na ihrisku posledných Bánoviec nad Bebravou hladko 43:15 a upevnili si tak prvé miesto v tabuľke. Na druhý Most majú aj šesť kôl pred koncom základnej časti MOL ligy náskok troch bodov.

Líder tabuľky na pôde posledného tímu nenechal nič na náhodu. Od začiatku držal zápas pevne v rukách a nakoniec vyhral o 28 gólov. „Súper nebol takým, aby nám robil nejaké problémy,“ rozhovoril sa tréner Iuventy Peter Hatalčík. „Naším zámerom bolo vstúpiť do zápasu koncentrovane a nič nepodceniť. To sa nám podarilo. Hrali sme nátlakovo, dali sme rýchle góly z protiútokov. Cieľom bolo, aby si zahrala každá hráčka, čo sa nám podarilo do bodky naplniť. Minútaž základnej zostavy a hráčok z lavičky bola presne pol na pol, čo ma veľmi teší,“ pokračoval lodivod Iuventy.

Tento týždeň bude Iuventa v hre až dvakrát. Okrem zápasu osemnásteho kola, ktorý si líder tabuľky predohráva už vo štvrtok 28. februára (17.30 hod.) ho čaká v nedeľu 3. marca aj predohrávka predposledného 21. kola proti Písku (16.00 hod.). Zaujímavosťou je, že obaja títo súperi nedávno zmenili trénerov, respektíve trénerky a takisto aj to, že obaja poslali Iuvente víťazné vizitky. Počas víkendu totiž Plzeň zdolal Olomouc 19:16 a Písek Porubu 21:19. „Zdá sa, že sú obaja v pohode a aj preto očakávam ťažšie zápasy, ako bol v nedeľu v Bánovciach. Sú to ťažší súperi. V tejto súťaži nemôžeme podceniť ani jeden tím, nepodceníme teda ani Plzeň a Písek. Určite sa na to dobre pripravíme a ja verím, že opäť dostanú šancu aj hráčky z lavičky,“ dodáva k dvom tohtotýždňovým zápasom Peter Hatalčík.