Interligová rozlúčka v znamení deviatej korunovácie staronovej kráľovnej

Už po deviatykrát zavesia na krk v nedeľu hádzanárkam Iuventy Michalovce zlaté medaile za zisk prvenstva v spoločnej súťaži Češiek a Sloveniek. Zverenky trénera Petra Hatalčíka totiž ovládli sedemnásty ročník MOL ligy a po deviatykrát sú jej víťazkami. Korunovácia sa uskutoční po nedeľňajšom zápase s Prešovom (začiatok o 17.30 hod.), ktorý symbolicky ukončí sedemnásty ročník spoločnej súťaže. 

Pre niektoré hráčky Iuventy tento titul už takú špecifickú príchuť nemá, keďže boli pri viacerých. Niektoré ale zažijú pocit osláv prvýkrát. Jednou z nich je aj Miriam Kakaščíková, ktorá pred touto sezónou prišla do Michaloviec z Prešova. „Určite sa na oslavy teším. Bude to môj prvý titul v spoločnej súťaži, takže si ho chcem užiť,“ zdôrazňuje najmladšia hráčka v kádri trénera Petra Hatalčíka. Tá v minulej sezóne v drese Prešova veľa víťazstiev neokúsila. O to viac chutila táto sezóna, ktorá bude vyšperkovaná interligovým zlatom. „Je to iný pocit. Pri svojom príchode sem som nečakala, že sa takto rýchlo dostanem do prvého družstva. Predsa, Iuventa je väčší klub, ako Prešov. Ďakujem trénerovi, že mi dal šancu,“ pokračuje Miriam Kakaščíková.

Iba osemnásťročná najmladšia členka kádra má zo všetkých hráčok Iuventy asi najviac skúseností s nedeľňajším súperom. Práve z Prešova si to vlani v lete namieril do metropoly Zemplína. „Je to asi najmladší tím, aký mal Prešov v spoločnej lige. V minulosti tam bolo niekoľko skúsených dievčat. Teraz je tam zo skúsených iba Klučková. Popri nej sú tam mladé talenty ako Vencúriková a Šutranová, ktoré ale už môžeme radiť medzi skúsenejšie, keďže hrajú ligu dlhšie. Určite sa neporazia samé. Musíme k zápasu pristúpiť tak, ako sa má. Naším cieľom bude jednoznačne vyhrať a rozlúčiť sa v týmto ročníkom MOL ligy víťazstvom,“ dodáva na záver Miriam Kakaščíková.

Po nedeľňajšom zápase by diváci určite mali ostať chvíľu v Chemkostav aréne. Uskutoční sa totiž korunovácia staronového interligového kráľa. Pohár príde Michalovčankám odovzdať manažér MOL ligy Stanislav Svoboda z Českého hádzanárskeho zväzu. Dievčatá okrem zlatých medailí dostanú aj tričká, ktoré im budú pripomínať víťazstvo v spoločnej súťaži Češiek a Sloveniek.