Iuventa nechce z Ostravy odchádzať s prázdnymi rukami

Po týždni budú hádzanárky Iuventy Michalovce opäť v hre v šlágri kola MOL ligy. V šestnástom kole sa predstavia na horúcej pôde DHC Sokol Poruba, odkiaľ sa body ľahko nenosia. Michalovčanky sa o tom presvedčili už viackrát.

Aktuálne druhý tím tabuľky momentálne ťahá najdlhšiu víťaznú sériu zo všetkých tímov v lige. Zverenky trénera Petra Dávida zvíťazili v siedmych dueloch v rade. „Určite nás to teší. Dali sme zabudnúť na našu čiernu pasáž v októbri. Všetky veríme, že budeme v tejto sérii pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ poznamenala spojka Iuventy Vladimíra Bajčiová. Tú potešila aj nedeľňajšia výhra 35:28 so Šaľou. „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Darilo sa nám v útoku, ale aj v obrane. Mali sme ju fakt kvalitnú a zrejme to rozhodlo o našom cennom víťazstve,“ vrátila sa Bajčiová ešte k zápasu minulého kola.

Tentoraz opäť v nedeľu čaká na Michalovčanky možno ešte tvrdší oriešok. Poruba je doma mimoriadne silná. „Tam sa nehrá nikomu dobre. Poruba zakaždým doma podá dobrý výkon a na víťazstvo sme sa tam zakaždým museli poriadne nadrieť. Ľahký zápas nečakám ani teraz. Verím však, že sa domov nemusíme vracať s prázdnymi rukami,“ zdôrazňuje „Wladis“.