Iuventa sa chce v sobotu vrátiť na víťaznú vlnu

Dvanásť zápasov trvala víťazná séria hádzanárok Iuventy Michalovce. Tie po tom, čo v druhom kole MOL ligy remizovali v Olomouci víťazili až do pätnásteho, kedy prehrali na pôde obhajcu prvenstva DHK Baník Most 28:32 a prišli tak o tohtosezónnu neporaziteľnosť.

Michalovčanky v súboji lídra súťaže s obhajcom prvenstva dokázali držať krok s majstrom iba v prvej pätnásťminútovke. Potom už držal opraty zápasu v rukách Most. „Prehra nás určite mrzí. Vôbec nemusela prísť,“ rozhovorila sa pivotka Iuventy Nikoleta Trúnková, so siedmimi gólmi najlepšie strelkyňa tímu. Tá následne príčiny prehry rozmenila na drobné. „Nedarilo sa nám v obrane a ani spojkám v útoku. Oni dali o dosť ľahších gólov ako my, my sme sa zase na tie naše museli natrápiť. Ako hovorím, prehra vôbec nemusela byť. Keby sme v obrane viac pomohli brankárkam, tie sa mohli chytiť a v útoku by sme nejaké góly určite dali,“ dodal ešte k zápasu reprezentačná pivotka.

Na druhej strane, ide iba o prvú prehru Iuventy v sezóne. Tá síce nezopakuje sezónu 2016/2017, kedy stratila iba jeden bod, no naďalej ostáva na prvom mieste v tabuľke, keď druhý Most na ňu stráca tri body. „Tragédiu z toho robiť nebudeme. Z prehry sa treba poučiť tak, aby ďalšia neprišla. V šatni sme si povedali, čo sme robili zle a verím, že nás to nakopne. Som o tom presvedčená, že budeme pracovať tak, aby sa tie chyby, čo sme urobili v Moste, v ďalších zápasoch neurobili,“ podotýka Nikoleta Trúnková.

Na víťaznú vlnu sa môžu zverenky trénera Petra Hatalčíka vrátiť v sobotu. Budú mať na to ideálnu príležitosť, keďže sa po troch týždňoch znova predstavia vo svojej Chemkostav aréne. V tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú ďalšieho popredného účastníka spoločnej súťaže, v tabuľke tretí SHK Veselí nad Moravou. „Určite sem prídu namotivované. Navyše, v týchto dňoch ich posilnila aj strelkyňa Michnová, takže nabrali na sile. My ale máme na to, aby sme ich doma zdolali. Verím, že sa tak stane a dostaneme sa znova na víťaznú vlnu,“ dodáva na záver Nikoleta Trúnková.