Iuventa zostane po dlhšom čase bez titulu. V lete chce vyhrať aspoň pohár

Viac ako rok nevyhrať žiadnu trofej? To sa v michalovskej Iuvente už desaťročie nestalo. Zasiahnuť musela až vyššia moc, aby túto dlhú sériu slovenského suveréna v ženskej hádzanej niekto prerušil. Pre epidémiu koronavírusu už aj Slovenský hádzanársky zväz predčasne ukončil aktuálnu sezónu. Výsledky vo všetkých súťažiach anuloval, čo znamená, že prvýkrát v histórii neudelí žiadny majstrovský titul.

Na túto správu už niekoľko dní v Iuvente netrpezlivo čakali a rozhodnutie zväzových funkcionárov ich neprekvapilo. Klub z metropoly Zemplína bol tiež naklonený tomu, aby sa tento ročník definitívne zrušil. „Podľa môjho názoru by nebolo veľmi rozumné dohrávať sezónu po takom dlhom tréningovom výpadku. Dievčatá síce trénujú individuálne, ale hádzanú momentálne nehrajú. Iba behajú alebo posilňujú. Keby sa trebárs v máji znovu začalo hrať, hrozilo by veľké riziko zranení. Bol by to veľký hazard so zdravím hráčok. A tiež neviem, ako by sa potom tie všetky zápasy odohrali, keďže v júni sú aj reprezentačné termíny,“ vyjadril sa pre Korzár lodivod Michalovčaniek Peter Dávid.

Tešili sa na vrchol sezóny

V čase, keď sa hádzanárske súťaže stopli, žlto-modré finišovali s prípravami na Final Four Slovenského pohára. Po ňom ešte mali odohrať jeden zápas v MOL lige (doma s Veselí nad Moravou) a následne by na rad prišiel vrchol celého ročníka, a to v podobe národného play-off o titul majstra Slovenska. „Sezóna vstupovala do divácky najpríťažlivejšej časti, ktorej sa už fanúšikovia nevedeli dočkať. Na všetky zápasy, pohárové aj tie v play-off, sme sa v klube veľmi tešili. Túžili sme obhájiť všetky trofeje, avšak situácia okolo koronavírusu naše túžby zmarila. Musíme sa s tým zmieriť, v aktuálnej dobe je zdravie prvoradé,“ konštatoval 53-ročný Dávid.

Chceli by začať začiatkom júna

Jedna trofej za sezónu 2019/20 by do vitríny Iuventy predsa len mohla ešte pribudnúť. Záverečný turnaj Slovenského pohára mužov a žien, ktorý sa mal uskutočniť 14. a 15. marca v Bardejove, presunuli na leto. „Teší nás, že máme šancu získať aspoň jedno prvenstvo. Final Four sa totiž nezrušilo, ale uskutoční v auguste. Myslím si, že zväz využije nejaké termíny v závere mesiaca. Nám to bude aj celkom vyhovovať, bude to dobrá generálka na nový ročník interligy,“ uviedol Dávid, ktorý svojim zverenkám stále nedal vydýchnuť. „Dievčatá sa aj v apríli budú naďalej pripravovať na individuálnej báze. Čo sa týka spoločnej prípravy, máme vypracovaných niekoľko variantov. Bol by som veľmi rád, keby nám situácia dovolila začať tréningový proces začiatkom júna. Musíme však vyčkať, ako sa situácia vyvinie.“

Zdroj: Denník Korzár (Róbert Andrejov)