Jedinou novou tvárou nateraz Ukrajinka Burdinová

V pondelok 15. júla začalo prípravu družstvo žien. Pod vedením nového trénera Petra Dávida sa pripravovalo šestnásť hráčok. Chýbali Veronika Habánková, Dijana Mugošová, či Milena Petkovičová, ktoré odišli do zahraničia a Tatiana Fiľková – Trehubová, ktorá zase ukončila aktívnu kariéru. Okrem štvorice dorasteniek Ely Savkovej, Ivona Michalcovej, Simony Rovňákovej a Miriam Milenkyovej sme na prvom tréningu zazreli ešte jednu novú tvár. Ide o Ukrajinku Anastasiju Burdinovú.

 „Je to hráčka s perspektívou. Ide o ľavé krídlo, ktoré je ročník narodenia 2001. Má potenciál, no treba na jej pracovať,“ podotkol na margo hráčky, ktorá prišla z ukrajinského Chersonu športový riaditeľ Iuventy Jan Beňadik.

Nateraz jedinou novou tvárou v kádri je Anastasia Burdinová

Náš káder ešte rozhodne uzavretý nie je. Po absolvovaní povinností s reprezentáciou junioriek doň pribudne aj Martina Pustá, no a vedenie klubu pracuje aj na ďalšom jeho rozšírení. V štádiu riešenia je príchod dvoch krídel a vylúčené nie sú ani ďalšie nové tváre v kádri. „Pracujeme na príchode troch či štyroch hráčok. Sme v kontakte s jednou brankárkou a v štádiu riešenia je aj príchod jednej spojky,“ dodáva Beňadik.