Majster ju lámal niekoľko rokov, futbalové ťahy zdedila po otcovi

Úradujúci slovenský majster v hádzanej žien Iuventa Michalovce zatiaľ predstavil dve posily do novej sezóny. Ešte dávnejšie sa dohodol na spolupráci s dvomi talentovanými hráčkami s reprezentačnými skúsenosťami, krídelníčkou Martinou Popovcovou a pivotkou Valériou Dulinovou. Jedna z nových tvárí sa už začiatkom tohto týždňa aj pripojila k družstvu. Kanonierka Popovcová v pondelok prvýkrát zavítala do nového kolektívu, ktorý aktuálne ukrajuje z prvého trojtýždňového bloku pred ostrým štartom letnej prípravy.

V Prešove chcela doštudovať
Prešovská rodáčka síce prišla do nového klubu a družstva, ale vonkoncom nie medzi dievčatá, ktoré by pre ňu boli cudzie. „Poznám takmer všetky dievčatá. S niektorými som hrávala ešte za Prešov, s ďalšími v reprezentačných výberoch. A proti ostatným som často nastupovala ako súperka, ale tiež som vedela, o koho ide. O to ľahšie sa mi do Iuventy prichádzalo. Môžem povedať, že kolektív je tu úplne v pohode,“ uviedla Martina Popovcová, ktorá s najvýchodnejším účastníkom nadnárodnej MOL ligy podpísala dvojročný kontrakt. Nie je tajomstvom, že michalovskí funkcionári vábili rýchlonohú praváčku do svojich služieb už dávnejšie. Potvrdila to aj samotná hráčka. „Je to tak, niekoľkokrát ma lámali a mali o mňa vážny záujem. Ich interes trval aj naďalej, až ma nakoniec presvedčili. Predošlé ich pokusy zakaždým stroskotali na tom, že som v Prešove chcela dokončiť strednú školu. Teraz sa tak stalo, takže už mi nič nebránilo uzavrieť s Michalovcami zmluvu,“ objasnila.

Teší sa na európske poháre
Až doteraz bola členka ženského reprezentačného tímu verná iba farbám klubu z metropoly Šariša. V A-družstve ŠŠK debutovala v interlige tesne po tom, ako dovŕšila 16. narodeniny. Za štyri roky sa vypracovala na oporu materského celku. V sezóne 2018/19 nastrieľala v jeho drese 141 gólov, v predošlej predčasne ukončenej zaznamenala v 17 dueloch 126 presných zásahov, čo ju radilo k najlepším strelkyniam v celej česko-slovenskej súťaži. Prešov už prerástla, nuž nadišiel ten správny čas posunúť sa v kariére o krok dopredu. A prestupom do najlepšieho klubu pod Tatrami tak aj učinila. „V Iuvente chcem ukázať, čo vo mne je, trénovať naplno a ešte viac sa zlepšiť. Teším sa predovšetkým na európske poháre, čo bude pre mňa novinka, pretože tieto zápasy som ešte neokúsila,“ skonštatovala Popovcová, ktorá v septembri oslávi okrúhlu dvadsiatku.

Na väčší tlak je pripravená
V uplynulom ročníku vychytila parádnu streleckú formu a viackrát predviedla gólový koncert. Proti Hlohovcu prepisovala osobné štatistiky, keď jeho konto zaťažila sedemnástimi gólmi. „Bola by som veľmi rada, keby sa mi takto darilo aj v Iuvente. Góly však pre mňa nie sú prvoradé, teším sa aj z toho, keď na ne prihrávam. Verím, že s dievčatami sa rýchlo zohrám a na ihrisku sa nám bude dobre spolupracovať,“ skromne poznamenala. Nová akvizícia žlto-modrých je pripravená nato, že v Michalovciach je vzhľadom na vyššie ambície na hráčky vyvíjaný aj väčší tlak. „Som si vedomá toho, že prichádzam do väčšieho klubu ako je Prešov. Káder je tu kvalitný a konkurencia väčšia. Nielen ja, ale aj ostatné dievčatá sa musíme snažiť a ísť stále naplno, aby sme dostávali priestor na ihrisku,“ vyjadrila sa Popovcová, ktorej budú z Prešova najviac chýbať spoluhráčky. „Kolektív tam bol skvelý. Ale aj tréningy a futbal, ktorý sme hrali. A, samozrejme, chýbať mi bude aj rodina a iné veci.“ Keď už spomenula futbal, počas tréningu Iuventy sme si všimli, že by sa nestratila ani v tomto športe. „Futbal som hrávala jedine tak za školu. Tieto ťahy mám po otcovi,“ usmiala sa Popovcová.

Dávid: Pracuje na sebe, chce napredovať
Čo hovorí na nový prírastok vo svojom kádri kormidelník Iuventy Peter Dávid? „Som veľmi rád, že sa nám podarilo uloviť takúto šikovnú hráčku. Vzhľadom na mladý vek má už dostatok skúseností, pretože v Prešove pravidelne hrávala a bola oporou tímu. Od prvého tréningu na nej vidieť, že chce a pracuje na sebe. Prišla výborne pripravená a s jej prístupom som veľmi spokojný. Som presvedčený, že nadviaže na výkony z Prešova a bude sa jej dariť aj u nás. Teší ma aj to, že v hlave to má výborne usporiadané a túži napredovať. Post ľavého krídla sa nám podarilo kvalitne vystužiť, okrem nej tam máme aj Mariju Radovičovú, ktorá sa síce momentálne zotavuje po operácii ramena, ale na jeseň by už mala byť k dispozícii.“

Zdroj: Denník Korzár (Róbert Andrejov)