Michalovčanky dvakrát sfúkli Prešov, nastrieľali mu až 92 gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy delí už len krôčik od ďalšieho, v poradí už dvanásteho titulu majsteriek Slovenska. Zemplínčanky bez najmenších ťažkostí zvládli úvodné dve stretnutia finálovej série proti Prešovu, ktorému pripravili dve zdrvujúce porážky. V domovskej Chemkostav aréne najprv v sobotu triumfovali 42:24 a o deň neskôr dokonca 50:24.

V oboch súbojoch bolo rozhodnuté už do prestávky, po zmene strán mohol dať tréner Iuventy Peter Hatalčík priestor aj mladým hráčkam z lavičky, ktoré sa premiérovo mohli nadýchnuť finálovej atmosféry. Budúcu sobotu sa séria presťahuje do metropoly Šariša, kde veľký favorit bude chcieť využiť hneď prvý majstrovský mečbal. A nikto asi nepochybuje o tom, že ho aj využijú… Žlto-modré nastupovali do série so Šarišankami s rešpektom, keďže ich súperky v semifinále vyradili bronzový tím MOL ligy Šaľu, ktorá má svoju kvalitu. „Ak mám byť úprimná, od Prešovčaniek som čakala viac. My sme však zahrali výborne v obrane a dodržiavali sme taktiku, ktorú nám tréner naordinoval. Som rada, že sme prvé dva kroky takto zvládli. Oba domáce duely preto hodnotím pozitívne. Na súpera sme sa svedomito pripravovali, nepodcenili sme ho a do oboch zápasov sme išli tak, ako sa má,“ spokojne hovorila pivotka Iuventy Nikoleta Trúnková, ktorá cez víkend zaťažila konto Prešova jedenástimi zásahmi.

V nedeľňajšom vystúpení sa dokonca obhajcovi prvenstva podarilo dosiahnuť magickú hranicu päťdesiatich gólov, ktorú pokorili prvýkrát v tomto ročníku. „V hádzanej sa nestáva často, že padne päťdesiatka. Keď už sme v závere mali na konte 48 gólov, tak sme z lavičky hnali dievčatá dopredu, aby ešte tie dva góly strelili. Napokon to vyšlo, aspoň sa do šatne niečo prinesie,“ usmiala sa slovenská reprezentantka. Dvadsaťročná Michalovčanka verí, že v sobotu urobia definitívnu bodku za aktuálnou sezónou. „Jednoznačne ideme do Prešova s tým, aby sme sériu rozhodli v najkratšom možnom čase. Takýto cieľ sme si dali už pred finále. Budeme sa aj tam snažiť podať čo najlepší výkon, aby sme mohli sláviť zisk majstrovského titulu.“

Psychicky išli dole
Obrovský smútok zavládol po dvojzápase na michalovskej pôde v prešovskom tábore. Šarišanky v kútiku duše verili, že sa im podarí s Iuventou odohrať vyrovnanejšie súboje, opak bol však pravdou. „Bohužiaľ, oba zápasy dopadli tak, ako dopadli. Nie sme spokojné ani s výsledkom a ani s predvedenou hrou. Veľmi ťažko sa hrá, keď už prehrávate o pätnásť a viac gólov. Po psychickej stránke sme išli dole a potom sme sa už nedokázali nakopnúť. Išli sme si finále užiť, ale podarilo sa nám to asi len na polovicu,“ vyjadrila sa jedna z opôr ŠŠK Tatiana Šutranová, ktorá je aktuálne treťou najlepšou strelkyňou svojho družstva.

Pre drvivú väčšinu prešovského kádra sú to prvé finálové zápasy v kariére a aj tento fakt sa mohol podpísať na výkonoch tímu na Zemplíne. „Sú to iné duely ako v dlhodobej časti alebo v semifinále. Súboje proti Šali sme zvládli predovšetkým v hlavách, čo sa o tých finálových zatiaľ povedať nedá,“ pokračovala Šutranová. V domácom prostredí pôjde družstvu vedené trénerom Marošom Vikartovským predovšetkým o to, aby sa fanúšikom revanšovalo za vysoké prehry v Michalovciach. „Verím tomu, že na vlastnej palubovke všetkým ukážeme, že do finále sme sa neprebojovali náhodou a že hádzanú hrať vieme.“

Zdroj: Denník Korzár