Na Moravu s cieľom predĺžiť neporaziteľnosť

Druhý ligový duel na pôde súpera a druhýkrát na Morave. Hádzanárky Iuventy Michalovce v stredu absolvujú predohrávaný súboj piateho kola MOL ligy na ihrisku SHK Veselí nad Moravou. To bolo až do soboty stopercentné, no po prehre 25:31 v Olomouci prišlo o prvé miesto v tabuľke, na ktorom ho vystriedala práve Iuventa Michalovce. A keďže Veselí patrí aktuálne druhé miesto, v stredu od 19.00 hod. sa na Morave bude hrať o prvé miesto v spoločnej súťaži.

Michalovčanky sa na Morave v tejto sezóne už raz predstavili. Konkrétne v Olomouci, kde remizovali po nešťastnom priebehu 26:26, keď vyrovnávajúci gól inkasovali v posledných sekundách. Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa na stredajší šláger piateho kola MOL ligy naladili víťazne. V sobotu na domácej pôde po jednoznačnom priebehu zdolali aktuálneho víťaza spoločnej súťaže DHK Baník Most, ktorý zdolali 29:21. „Most zahral celkom solídne. My sme ale mali výhodu v tom, že nám vyšiel úvod zápasu. Od začiatku sa v bráne chytila Ira a po jej zákrokoch sme dávali jednoduché góly. Mali sme síce aj hluchú pasáž, po ktorej sa Most dotiahol na jeden gól, no boli sme to my, kto udával tempo hry a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene,“ poznamenala na margo sobotňajšieho šlágra štvrtého kola pravá kridelníčka Iuventy a slovenskej reprezentácie Veronika Habánková.

Zverenky trénera Petra Hatalčíka sa týmto triumfom dostali na prvé miesto v tabuľke. „Je super, že ešte nemáme ani jednu prehru. Myslím si, že doma sme si zaslúžili vyhrať vo všetkých troch zápasoch. Vyhrať sme mohli aj v Olomouci, kde nám chýbalo šťastie. Verím, že to sa k nám prikloní teraz v stredu vo Veselí nad Moravou,“ podotkla Veronika Habánková, ktorá sa následne zamerala na stredajšieho súpera Iuventy. „Vo Veselí sa nám nikdy nehralo dobre. My tam ale určite pôjdeme s víťaznými cieľmi. Vlani sme tam tesne prehrali, čo bolo pre niektorých veľké prekvapenie. Bude to o tom, kto vychytí lepšiu formu. Vieme o ich silných stránkach. Vieme, že tam majú strelkyňu Olšovskú, ako aj Kubáčkovú, či ďalšiu moju spoluhráčku, pivotku Pastorkovú. Každého vedia potrápiť, hlavne na domácej palubovke. Musíme si teda dať na nich pozor a musíme hrať naplno celý duel.“ Aj keď michalovské hádzanárky čaká v nedeľu bonbónik v podaní domáceho zápasu druhého kola Pohára EHF proti dánskemu Nykobing Falster Handboold, na dánsky tím ešte nemyslia. Najskôr ich totiž čaká dôležitý ligový duel. „Je to pre nás taký týždeň pravdy. Sobotu a zápas s Mostom sme zvládli, teraz je na rade Veselí nad Moravou. Až potom myslíme na Nykobing,“ dodáva na záver Veronika Habánková.