Novým trénerom žien Peter Dávid

Ženské družstvo má nového trénera. Stal sa ním Peter Dávid, ktorý k nám prichádza od hlavného konkurenta v boji o prvenstvo v MOL lige, českého majstra DHK Baník Most. Päťdesiattriročný Dávid v minulosti viedol aj mužskú reprezentáciu Slovenska, mužov Tatrana Prešov a pôsobil aj v nemeckej bundeslige.

 „Trénerský post sme chceli obsadiť hlavne slovenským trénerom. Pri Petrovi Dávidovi ide o trénera s bohatými skúsenosťami a práve takého sme hľadali,“ rozhovoril sa športový riaditeľ Iuventy Jan Beňadik, podľa ktorého ďalších slov zavážilo hlavne to, že v minulosti robil s mužmi, aj ženami. „Kandidátov na trénerský post bolo viac, pre Petra Dávida ale rozhodli jeho výsledky z predošlých pôsobísk a takisto aj to, že hlavne v Moste ukázal, že vie robiť s mladými hráčkami. Podobná situácia ho čaká aj v Michalovciach. Získal tituly s Mostom aj Prešovom, pôsobil v Nemecku, aj pri slovenskej reprezentácii. Všade, kde bol ukázal, že hádzanej rozumie, že trénerstvo ho baví a ja verím, že bude úspešný aj u nás,“ pokračuje Beňadik.

Peter Dávid na snímke so športovým riaditeľom Iuventy Jánom Beňadikom

Dvanásťnásobný slovenský ženský majster sa s novým kormidelníkom dohodol na dvojročnom kontrakte. „S pánom Beňadikom sme sa na tomto spolu trafili. Je jasné, že nás čaká práca s mladými hráčkami a tá sa nemusí prejaviť hneď. Takéto dvojročné obdobie je najideálnejšie,“ podotýka nový tréner Iuventy Peter Dávid, ktorého ponuka od slovenského majstra nezaskočila. „Bol som ňou veľmi milo prekvapený. Ponúk som mal viac, nakoniec ale zavážilo, že športový riaditeľ Beňadik bol priamy. Určite sa na prácu v Michalovciach teším,“ pokračuje Dávid. Ten vie, že ambície sú u dvanásťnásobného slovenského majstra zakaždým najvyššie. „Všetci vieme, že teraz odchádzajú tri hráčky základnej zostavy a že ich nahradia prevažne mladé hráčky. Ja osobne sa ale na prácu s mladými dievčatami teším. Čo sa týka obhajoby titulu, či Slovenského pohára, tu to bude doslova povinnosť. Vyhrať MOL ligu bude opäť ťažké, no pokúsime sa o to. No a ešte ju tu európsky pohára. V ňom by som sa chcel dostať ďalej, ako sa doteraz dostávali české a slovenské tímy. S Mostom som raz zažil skupinovú fázu Pohára EHF a tú by som chcel ešte raz zažiť s Michalovcami,“ dodáva na záver Peter Dávid.  

Vizitka Petra Dávida

Peter Dávid sa narodil 17. apríla 1966 v Malackách. Je bývalým československým a slovenským reprezentantom. Ako hráč bol majster ČSSR s Duklou Praha (1986), majster Slovenska s Lokomotívou Trnava (1994). Ako tréner bol najskôr majstrom s Tatranom Prešov (2015), následne pridal štyri tituly s Baníkom Most, s ktorým vyhral trikrát aj Český pohár a raz sa mu podarilo zvíťaziť v nadnárodnej MOL lige. S Mostom sa prebojoval v sezóne 2017/2018 do skupinovej fázy Pohára EHF. S manželkou Ingrid má dve deti, dcéru Petru (27) a syna Leona (20).

Hráčska kariéra: Malacky, 1984 – 1985 Stupava, 1985 – 1987 Dukla Praha, 1987 – 1995 Lokomotíva Trnava, 1995 – 2001 TV Kirchzell (Nemecko), 2001 – 2003 SG Werratal (Nemecko)

Trénerská kariéra: 2003 – 2005 SG Werratal (Nemecko), 2005 – 2006 TV Kleinwallstadt (Nemecko), 2006 – 2007 ženský tím HSG Sulzbach/Leidersbach (Nemecko), 2008 – 2013 asistent a neskôr hlavný tréner TV Grosswallstadt Handball AG (Nemecko – bundesliga), 2012 – 2013 tréner mužskej reprezentácie, 2014 – 2015 tréner Tatran Prešov, 206 – 2019 tréner žien DHK Baník Most.