Otvorené majstrovstvá Slovenska žiačok v Michalovciach!

V priestoroch mestského úradu v Michalovciach v piatok prebehla tlačová konferencia za účasti predstaviteľov mesta, Slovenského zväzu hádzanej a Iuventy Michalovce. Jej účelom bolo oboznámiť verejnosť s tým, že sa v metropole Zemplíne od piatka 14. do nedele 16. júna odohrajú otvorené majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a žiačok v hádzanej. Súčasťou turnaja bude aj turnaj v minihádzanej pre kategóriu U10.

 Iuventu Michalovce na tlačovke zastupoval jej športový riaditeľ Jan Beňadik. „Ide o veľký turnaj, na ktorom sa zúčastní okolo 600 detí. Momentálne hľadáme vhodnú štruktúru. Konkrétny program bude známy zhruba mesiac pred turnajom,“ podotýka športový riaditeľ Iuventy. Turnaj by sa mal hrať v troch halách – v Mestskej športovej hale, hale Gymnázia Pavla Horova a našej Chemkostav aréne. „Čo sa týka infraštruktúry, tieto tri haly by mali zabezpečiť celý turnaj. Momentálne sa riešia aj možnosti pre ubytovanie detí,“ dodáva Beňadik.

Ako je známe, Michalovce sú pre rok 2019 Európskym mestom športu. Aj to bol dôvod, že samospráva kývla na ponuku organizovať takéto veľké podujatie. „Michalovce sú pre rok 2019 Európskym mestom športu, čo je pre nás nielen prestížou, ale aj záväzkom na rozvíjanie športu v meste. Zaviazali sme sa, že budeme organizovať okolo 300 podujatí. Niektoré už prebehli, niektoré ešte len budú,“ poznamenáva primátor Michaloviec Viliam Zahorčák. Práve Slovak Open Handball má byť jednou z najväčších športových akcií, aké metropola Zemplína v najbližších mesiacoch zorganizuje. „Pred časom sme oslovovali jednotlivé športové zväzy, akým spôsobom by sme mohli spolupracovať. Konkrétne, od Slovenského zväzu hádzanej sme dostali ponuku na organizovanie tohto podujatia. Po dlhších debatách sme sa dohodli, že do toho pôjdeme. Bolo dôležité, aby sme našli partnera nielen vo zväze, ale aj v klube, čo sa nám pri Iuvente Michalovce aj podarilo,“ pokračoval michalovský primátor.

Slovenský hádzanársky zväz zastupoval na piatkovej tlačovej konferencii ambasádor Regionálnych centier hádzanej Radovan Antl. Bývalý vynikajúci slovenský reprezentant potvrdil, že Michalovce by mali byť dobrou adresou na organizovanie tohto podujatia. „Myslím, že sú tu všetci na to pripravení. Slovenský zväz hádzanej vstupuje do toho ako partner a určitý garant,“ podotýka Antl a na jeho slová nadväzuje aj Beňadik. „Keďže ide o turnaj najmladších kategórii, cieľom je u detí rozvíjať hádzanú. Aj preto sa bude hrať aj minihádzaná pre najmenších. My v Iuvente sa snažíme prilákať deti k hádzanej a tento turnaj môže byť jednou z možností, ako by sa nám to mohlo podariť.“ „Najlepšie by bolo, ak by sa nám podarilo k tomu športu aj touto cestou prilákať čo najviac detí,“ dodáva Radovan Antl.