Pred reprezentačnou prestávkou ešte do Prešova, Iuventa chce ostať na víťaznej vlne

Hádzanárky Iuventy Michalovce spĺňajú prianie ich trénera Petra Dávida. Ten pred štartom do sezóny zdôrazňoval, že dôležitých bude prvých šesť duelov. Päť už Iuventa vyhrala, šiesty ju čaká v piatok v Prešove, kde sa uskutoční repríza lanského národného finále.

Michalovčanky majú na svojom konte tri ligové víťazstvá a postup do druhého kola Pohára EHF. Ten sa síce proti švajčiarskemu Spono Eagles nerodil úplne najľahšie, no dôležité sú dve víťazstvá a postup do druhého kola. „Presne tak! My sme aj čakali, že to ľahké nebude. Výsledky síce hovoria o našich jasnejších víťazstvách, zápasy to ale boli ťažké. Švajčiarky nás dobre preverili,“ zdôrazňuje pivotka Iuventy a slovenskej reprezentácie Nikoleta Trúnková.

Zverenky trénera Petra Dávida musia po postupe do druhého kola Pohára EHF, kde na nich čaká francúzsky Nice, preladiť na ligovú vlnu. Pred reprezentačnou pauzou ich totiž v piatok čaká zápas v Prešove. Pôjde tam o reprízu finálovej série z lanskej sezóny. Zatiaľ, čo Michalovčanky odštartovali ligu s troma víťazstvami, Prešovčanky trikrát prehrali a sú tak bez bodu. „Na to sa spoliehať nemôžeme. Vieme, že tam sa hrá ťažko. Do Prešova ale ideme s víťaznými cieľmi,“ podotýka Trúnková, ktorá následne k Prešovu dodáva. „Opäť poskladali mladé družstvo. Nemôžeme tam nič podceniť. Vieme, odkiaľ hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Je tam strelkyňa Šutranová a takisto aj mladá kridelníčka Popovcová, ktorá sa v prvom kole zaskvela desiatimi gólmi. Ja ale verím, že to zvládneme a zostaneme tak naďalej na víťaznej vlne.“