Šláger kola chcú trhnúť na svoju stranu

Hádzanárky Iuventy Michalovce začínajú počnúc sobotou veľmi ťažkých deväť dní, za ktoré odohrajú až štyri zápasy. Tie môžu veľa napovedať o splnení, či nesplnení predsezónnych cieľov. V sobotu sa v rámci druhého kola MOL ligy predstavia na pôde Šale, v utorok privítajú v predohrávke tretieho kola MOL ligy Porubu, no a cez víkend, teda v sobotu a v nedeľu, ich čaká dvojzápas prvého kola Pohára EHF proti švajčiarskemu Spono Eagles Nottwil, ktorý odohrajú v domácej Chemkostav aréne.

Michalovčanky ale idú pekne po poriadku. Po rozbehovom zápase prvého kola MOL ligy proti Hodonínu (37:18) vedia, že ich podobná prechádzka v Šali rozhodne nečaká. „Vieme, že Hodonín nebol súperom, ktorý by nás mal preveriť. Zápas s ním sme brali ako prípravu na súboje, ktoré nás čakajú teraz,“ zdôrazňuje pivotka Iuventy a slovenskej reprezentácie Vladimíra Kišíková. Už etablovaná hráčka prvého tímu očakáva v sobotu pri Váhu ťažší duel. „Samozrejme, že áno. V Šali sa hrá vždy ťažko. Zakaždým sa o tom presviedčame. Nesmieme teda nič podceniť. Určite tam pôjdeme s cieľom vyhrať a dobre sa naladiť pred náročným týždňom, ktorý nás čaká,“ pokračuje Vladimíra Kišíková.

Šalianske Duslo, ktoré vedie náš bývalý tréner Ján Packa, počas leta vyhralo dva turnaje (v Olomouci, aj doma). V prvom kole navyše zvíťazilo na pôde silného Veselí nad Moravou (29:27), čím vyslalo jasnú správu, že s ním bude treba aj v tejto sezóne počítať. „Čo sa týka trénera Packu, ktorý nás dlhšiu dobu viedol, určite pozná nás, no my poznáme aj jeho trénerské metódy. Takže je to na rovnako,“ smeje sa sympatická pivotka Iuventy, ktorá následne k Šali dodáva. „Opäť sa tam mierne zmenil káder. Prišli najlepšia strelkyňa MOL ligy Matušincová a naša bývalá spoluhráčka Aňa Janičičová, ktorá bola proti Veselí ich najlepšou strelkyňou. Vieme, kde majú silu a na čo si máme dávať pozor. Určite nesmieme nič podceniť, pretože ako som povedala, tam sa hrá každému ťažko. O to viac, že určite budú motivované tak publikom, ako aj trénerom Packom, aby nás zdolali.“