Slovo o najbližšom súperovi: Český majster na víťaznej vlne

V stredu v Moste čaká na zverenky trénera Petra Dávida dôležitá herná previerka. Nepôjde len o súboj dvoch aktuálnych majstrov, či priamy duel o prvé miesto v tabuľke, ale aj o súboj dvoch reprezentantov MOL ligy v pohárovej Európe. Zatiaľ, čo Iuventa je v druhom kole Pohára EHF, DHK Baník postúpil do skupinovej fázy prestížnej Ligy majstrov, kde v prvom kole triumfoval na pôde slovinského RK Krim Mercator Ľubľana, ktorého farby háji aj naša odchovankyňa Marianna Rebičová.

„Výhra v Ľubľane je najlepšou pozvánkou pre divákov na náš stredajší zápas s Michalovcami, ako aj víkendový duel s Gyorom,“ poznamenal pre klubový Jiří Tancos, nástupca Petra Dávida na trénerskom poste u českého majstra. Ten by rád nadviazal na prácu Dávida, ktorý s Mostom štyrikrát získal český titul, raz vyhral MOL ligu a zúčastnil sa s nimi aj v skupinovej fáze Pohára EHF. Most sa začiatkom septembra po úspešnej domácej kvalifikácii Ligy majstrov dostal do pohody. Hernú fazónu preniesol aj do ligy, kde v prvých piatich kolách zdolal všetkých súperov, hoci až v štyroch zápasoch sa predstavil vonku. Postupne vyhral v Dunajskej Strede (41:22), Hlohovci (44:21), Zlíne (34:22), doma s Olomoucom (32:27) a aj vo Veselí nad Moravou (32:23). Víťaznú šnúru potiahol Baník aj v prvom kole skupinovej fázy Ligy majstrov, v ktorom vyhral na pôde pravidelného účastníka tejto fázy, slovinského RK Krim Mercator Ľubľana 31:29 a nadviazal tak na dva triumfy v predkole najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže. Aktuálne teda ťahá šnúru ôsmych víťazstiev.

Čo sa týka kádra, tréner Jiří Tancos veľa zmien počas leta neurobil. V kolónke príchodov svieti iba návrat brankárky Evy Bezpalcovej zo španielskeho Tenerife (nahradila ju tam naša bývalá brankárka Adriana Medveďová). Odišli brankárky Opátová (Zlín), Novotná (Šaľa) a aj macedónska pivotka Mishevska. Najväčšou stratou ale je absencia českej reprezentantky Sáry Kovářovej. Dvadsaťročná ľaváčka chcela pred sezónou odísť práve do Ľubľany, klub si ale uplatnil na ňu opciu a momentálne tak nehráva nikde.

Výsledky DHK Baník MOL liga
1. kolo: Dunajská Streda – Most 22:41.
2. kolo: Hlohovec – Most 21:44.
3. kolo: Handball PSG Zlín – Most 22:34.
4. kolo: Most – DHK Zora Olomouc 32:27.
5. kolo: SHK Veselí nad Moravou – Most 23:32.

Výsledky DHK Baník Liga majstrov
Predkolo: Most – Rocasa Gran Canaria 28:22.
Predkolo: Most – Kastamon Beleidyesi 35:33.
Skupinová fáza: RK Krim Mercator Ľubľana – Most 29:31.

Káder DHK Baník
Brankárky: Dominika Mullnerová, Eva Bezpalcová.
Pivotky: Iveta Matoušková, Linda Jungová.
Krídla: Dominika Zachová, Adéla Stříšková, Tereza Eksteinová, Lucia Mikulčíková (Slovensko).
Spojky: Petra Ručková, Michaela Borovská, Barbora Buchnerová, Veronika Mikulášková, Adela Ullbertová, Alica Kostelná (Slovensko), Jana Šustková, Katarína Kostelná (Slovensko).