Slovo o najbližšom súperovi: Prešovu sa domáca rozlúčka s MOL ligou vydarila

O jeden z dvoch prekvapujúcich sobotňajších výsledkov sa postaralo v predposlednom kole spoločnej slovensko – českej MOL ligy hádzanárok družstvo ŠŠK Prešov. Kým v aktuálnej tabuľke tretia Šaľa doma zakopla so Sokolom Poruba, Prešovčanky po veľmi dobrom výkone zdolali na svojom ihrisku Olomouc.

Zora Olomouc figurovala pred zápasom v Prešove na siedmom mieste, avšak pred jedenástym ŠŠK mala priepastný dvadsaťjedenbodový náskok. Nuž a práve tento fakt favorizoval tohto českého súpera prešovských hádzanárok. Táto rola ostala Zore napokon len na papieri. V súboji na ihrisku jasne dominoval domáci tím. Zverenky trénera Maroša Vikartovského vybehli na súperky vo veľkom štýle. Od začiatku hrali rýchlo a nápadito. Po troch minútach mali už náskok troch gólov, v ďalšom priebehu prvého polčasu viedli o tri až päť gólov. V závere prvej časti medzi 26. – 29. minútou šnúrou piatich gólov ho zvýšili na rozdiel siedmich. Krátko po prestávke ho ešte o jeden zvýšili. Olomouc na nadšenú hru Prešova nenachádzal dlho recept. Zrejme po dojmom dostatočného náskoku však domáce pár vyložených streleckých príležitostí zahodili a Češky štyri minúty pred koncom znížili po vydarených kontrách na rozdiel troch gólov. Posledné slovo mala ale znovu strelecky disponovaná prešovská krídelníčka Martina Popovcová.

Už mysleli aj na národné play-off
ŠŠK Prešov bez ohľadu na výsledok posledného kola MOL ligy, v ktorom nastúpia na pôde už istého víťaza súťaže Iuventy Michalovce, nič nezmení na fakte, prešovské družstvo obsadí so ziskom desiatich bodov konečnú jedenástu priečku. „Teraz už môžem priznať, že do zápasu sme nešli s jednoznačným cieľom vyhrať. V prvom rade nám šlo skôr o to, aby naša hra vyzerala podstatne lepšie ako týždeň predtým v Šali a aby dnešný a potom aj zápas v Michalovciach, boli tou najlepšou prípravou pre semifinále národného play-off,“ tvrdil po výhre nad Olomoucom tréner Prešova Maroš Vikartovský a dodal: „Samozrejme, z výhry i vydarenej rozlúčky s našimi vernými a dnes zvlášť vytrvalo povzbudzujúcimi fanúšikmi sa zámery skĺbili s želaniami. Pracujeme s mladým kádrom a ako takému stále chýba stabilná výkonnosť. To sa ukázalo v určitých momentoch druhého polčasu, keď sa naše dievčatá nevyhli zbytočným stratám lopty a akoby stratili recept na výbornú gólmanku Zory.“ Jasný zápas si Prešovčanky pred koncom skoro zdramatizovali. „V tejto sezóne, pokiaľ si dobre pamätám tak vysoko ako nad Olomoucom, o sedem i osem gólov, sme nad žiadnym iným súperom nevyhrávali. Možno aj to ich v niektorých momentoch trochu rozhádzalo,“ tak trochu podpichol svoje zverenky zjavne spokojný M. Vikartovský.

Zdroj: Denník Korzár (foto: Viktor Zamborský)