Tehotenstvo prišlo v správny čas. Wollingerová ešte kariéru neuzavrela

Počas rozbehnutej sezóny prišiel tréner hádzanárok michalovskej Iuventy Peter Dávid hneď o dve úderné spojky, na ktoré sa omladený kolektív výrazne spoliehal. Na prelome rokov z kádra úradujúceho slovenského šampióna vypadli vychýrené strelkyne. V závere uplynulého Iryna Kompaniecová a na začiatku tohto Patrícia Wollingerová. Ani jedna klubu od Laborca tak skoro nepomôže. Ukrajinská bombardérka si vážne zranila koleno a jej návrat na palubovky sa odhaduje na november. Dôvod absencie slovenskej tvorkyne hry je oveľa radostnejší. Čakajú ju totiž materské povinnosti.

Plánovala potiahnuť do konca sezóny
Opore Iuventy začali tikať biologické hodiny už dávnejšie a prvýkrát sa so svojimi úmyslami vedeniu klubu zdôverila už v lete. Funkcionári aj tréner ju však „ukecali“, aby mladému družstvu ešte pomohla v ťažkých zápasoch Pohára EHF. „V decembri prebehli ďalšie rozhovory, na ktorých sme sa dohodli, že to potiahnem až do konca ročníka. To som už bola tehotná, o čom som však vtedy ešte vôbec netušila,“ rozhovorila sa Patrícia Wollingerová, ktorá sa potešujúcu správu o tom, že je v druhom stave, dozvedela tesne pred domácim stretnutím s Mostom. Práve súboj s lídrom tabuľky bol jej posledným v michalovskom drese. Na palubovke sa však objavovala už iba sporadicky. Aj preto v tom čase tretia najlepšia strelkyňa interligy dala v šlágri iba štyri góly.

Hádzaná jej určite bude chýbať

Aktuálne je rodáčka z Revúcej, ktorá do metropoly Zemplína prestúpila ešte v roku 2005 ako mladšia dorastenka a členkou kádra prvého tímu bola s výnimkou hosťovania v Trenčíne v ročníku 2009/10 takmer trinásť sezón, v druhom mesiaci tehotenstva. Ostatné dve domáce vystúpenia donedávna ešte svojich spoluhráčok – proti Dunajskej Strede a Písku – sledovala už iba z tribúny. Neťahalo ju to na ihrisko? „Keď hráte dlhé roky, tak je pochopiteľné, že trošku áno. Chcela som dievčatám pomôcť. Viem, že mi hádzaná bude chýbať, ale zmenu som už potrebovala. Musím sa však priznať, že oddych od tohto kolobehu prišiel v správny čas,“ konštatovala Wollingerová, ktorá tehotenstvom svoju kariéru vraj ešte definitívne neuzavrela. „Návrat nevylučujem, ale je to ešte ďaleko. Teraz sa sústredím na iné veci. Myslím si, že ma to bude lákať a na ihrisku sa ešte objavím.“

Na záver ešte jedno ocenenie

Iuventa teda musí oželieť služby najskúsenejšej aj najstaršej hráčky, ktorá má v zbierke deväť slovenských titulov, osem národných pohárov a šesť triumfov v interlige. „Verím tomu, že dievčatá ambície naplnia aj bezo mňa. Určite na to majú. Od začiatku sezóny dostávajú na palubovke dostatok príležitostí. Hrali aj proti silným súperom, či už v Pohári EHF alebo na turnajoch, a dokázali tieto zápasy uhrať. Je už iba na nich, aby ukázali, že majú kvalitu.“ Patrícia, z ktorej sa tohto roku stane tridsiatnička, stihla pred odchodom na materskú dovolenku získať ešte jednu trofej. V stredu si od primátora Michaloviec prevzala cenu pre najúspešnejšieho športovca mesta za rok 2019. „Je to príjemné a som rada, že moje výkony boli povšimnuté. Toto ocenenie pre mňa akýmsi zadosťučinením za odohrané sezóny,“ dodala Patrícia, ktorá svojho prvého potomka čaká s dlhoročným partnerom Marcelom Ciberem, v súčasnosti trénerom mladších dorasteniek Iuventy, ktorý v minulosti hrával najvyššiu hádzanársku súťaž v dresoch HAK Zempmilk či HC winLand Michalovce.

Zdroj: Denník Korzár (Róbert Andrejov)