V MOL lige súboj o streleckú korunu už bez líderky poradia

O tri dni bude pokračovať spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien, v ktorej stihli na jeseň odohrať kompletných 9 kôl a jednu predohrávku 10. kola. Po nich je líderkou poradia strelkýň MOL ligy 2018/2019 Slovenka Mária Olšovská, ktorá sa postarala o 67 gólov SHK Veselí nad Moravou.

Kanoniersku korunu však v 17. ročníku súťaže nezíska, keďže v polovici sezóny zmenila klub a zamierila do švajčiarskeho LC Brühl Handball. Jej najbližšou prenasledovateľkou je Tetyana Fiľková-Trehubová z majstrovského družstva Iuventa Michalovce, ktorá zaostáva len o dva góly. V prvej desiatke sa nachádzajú pred „jarnou“ časťou MOL ligy ďalšie tri Slovenky – Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa) a Karolína Matušincová (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou) so 46 gólmi na spoločnom 5. a Veronika Habánková (Iuventa Michalovce) so 45 gólmi na 10. mieste. Hneď za top 10 figuruje slovenská obhajkyňa streleckej koruny Annamária Patrnčiaková, keď doteraz skórovala za DHK Zora Olomouc 44-krát.

Poradie najlepších strelkýň MOL ligy hádzanárok 2018/2019 po 9. kole (zdroj: ČSH):
1. Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou) 67 gólov, 2. Tetyana Fiľková-Trehubová (Iuventa Michalovce) 65, 3. Sára Kovářová (DHK Baník Most) 54, 4. Eliška Desortová (DHC Sokol Poruba) 50, 5. Karolína Ševčíková (HC Zlín), Alena Šetelíková (Sokol Písek), Tereza Pokorná (DHC Slavia Praha), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa) a Karolína Matušincová (HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou) po 46, 10. Veronika Habánková (Iuventa Michalovce) 45, 11. Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc) 44