V príprave na tri turnaje, začíname domácim Memoriálom Tomáša Jakubču

Ženské družstvo Iuventy Michalovce začalo tento týždeň s prípravou na novú sezónu. Hneď v utorok vycestovalo na kondično-herné sústredenie do Liptovského Jána. V Nízkych Tatrách pobudnú dievčatá až do nedele, kedy sa vrátia domov a práve tu sa budú v nasledujúcich dňoch pripravovať až do herných previerok.

Prvú z nich absolvujú od piatka 9. do nedele 11. augusta vo svojej domovskej Chemkostav aréne, kde ich čaká jubilejný dvadsiaty piaty ročník Memoriálu Tomáša Jakubču. Ten bude mať opäť kvalitné obsadenie. Zúčastnia sa na ňom tímy zo štyroch krajín. Okrem Iuventy to bude maďarský Vác, rumunský Baia Mare a poľsky Lubin. „Okrem týchto dvoch turnajov absolvujeme herné previerky aj v poľskom Lubine na Memoriáli Henryka Krugliňského a generálku absolvujeme v rumunskom Baia Mare. Potom nás už čaká duel prvého kola MOL ligy proti Hodonínu a následne povinnosti v pohárovej Európe. Ešte pred nimi by sme mali predohrávať aj zápas v Šali,“ podotýka športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik.

Tréner Peter Dávid sa teší v príprave na konfrontáciu s európskou hádzanou. „Je to veľmi dobre naskladané. Ja chcem hrať v príprave ťažšie zápasy, chcem vidieť dievčatá vo väčšej záťaži. Aj prípravné zápasy mi určite pomôžu lepšie spoznať družstvo.“

Predbežný program v príprave
Piatok 9. august – nedeľa 11. august Memoriál Tomáša Jakubča – Michalovce
Piatok 16. august – nedeľa 18. august Memoriál Henryka Krugliňského – Lubin
Sobota 24. august – nedeľa 25. august Trofeil Minaur – Baia Mare