V sobotu do Bánoviec po finálový postup

Hádzanárky Iuventy Michalovce v prvých dvoch semifinálových zápasoch národného play-off potvrdili pozíciu favorita. Víťaz MOL ligy zdolal jej posledný tím HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:25 a 46:22 a v sérii tak vedie 2:0 na zápasy. Na postup do finále mu tak stačí už iba jedno víťazstvo, o ktoré zabojuje v sobotu na pôde Bánoviec.

Michalovčanky v domácich zápasoch nenechali nič na náhodu. Vo všetkých smeroch boli lepším tímom a potvrdili tak papierové prognózy. „Súper nás neprekvapil absolútne ničím. Vedeli sme, že Bánovce nemajú až takú silu. K zápasom sme ale pristúpili koncentrovane, nechceli sme nič podceniť. Tešiť nás môže, že si zahrali aj hráčky z lavičky,“ poznamenala na margo semifinále hráčka Iuventy Veronika Habánková, ktorá následne ešte k domácim duelom dodáva. „Bánovce majú mladé hráčky, ktoré sa ešte majú čo z hádzanej učiť. Ukázali ale, že tam určitý potenciál je. Na druhej strane, ony trénujú dvakrát do týždňa, my sedem, osemkrát, čo sa muselo prejaviť na palubovke.“ Po dvoch domácich víťazstvách si Zemplínčanky nepripúšťajú, že v sobotu na pôde Bánoviec zakopnú. „Cestujeme tam po postup. Určite tam ideme vyhrať. V žiadnom prípade si štvrtý zápas nepripúšťame,“ podotýka slovenská reprezentantka.

Prvá semifinálová séria ide podľa prognóz, v druhej sa ale poriadne miešajú karty. Tie vyššie má momentálne v rukách prekvapujúco Prešov, ktorý dokázal raz vyhrať v Šali a séria je tak vyrovnaná. „Séria medzi Šaľou a Prešovom ma prekvapuje hlavne v tom smere, že najskôr Prešovčanky prehrali o štrnásť gólov a potom vyhrali o gól. Uvidíme, ako to dopadne. Zdá sa, že Šali strašne chýba tvorkyňa hry Rácková. Bez nej sa im nedarí. Je to vidno na hre, že ju nemá kto riadiť,“ podotýka Habánková, ktorá by postup priala viac Prešovu. „Bola by to určite zmena. Do Šale je pre nás dlhá cesta, do Prešova zase cesta trvá zhruba hodinu. Aj oslavy titulu by boli iné. Oslavovali by sme už doma,“ smeje sa Habánková.