Vladimíra Bajčiová s premiérovou pozvánkou do reprezentácie

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa najbližšie zíde presne o mesiac. Počas reprezentačnej akcie od 18. do 25. marca sa zúčastní aj medzinárodného turnaja v poľskom Gdansku, ktorý bude pre Slovenky súčasťou prípravy na júnové kvalifikačné zápasy proti Švédsku v play-off o postup na majstrovstvá sveta 2019 v Japonsku.

Tréner SR Ján Packa nominoval sústredenie 17-členný káder, v ktorom sú až na Luciu Gubikovú a Juliu Kučerovú, všetky osvedčené hráčky. Namiesto zranenej brankárky Mononmagyaróváru Gubikovej dostala pozvánku ďalšia slovenská hráčka pôsobiaca v Maďarsku – Izabela Kondášová. Mládežnícka reprezentantka SR pôsobí v tíme Kisvárda Master Good SE, kde je klubovou spoluhráčkou krajanky Marianny Rebičovej. Šancu od Packu dostane aj ďalšia michalovská odchovankyňa Vladimíra Bajčiová. Zraz reprezentantiek SR je v pondelok 18. marca v Stupave.

Nominácia hádzanárok Slovenska na medzinárodný turnaj v Poľsku:
Brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)
Pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)
Krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Tetyana Fiľková-Trehubová, Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

SITA