Vladimíra Kišíková blízko návratu na palubovku

Na ostatný reprezentačný zraz, ktorý vyvrcholil súbojmi prvej fázy kvalifikácie o postup na MS 2019 v Japonsku, bolo nominovaných až päť hráčok michalovskej Iuventy. Kvalifikačné zápasy ale odohrali iba Nikoleta Trúnková a Tatiana Fiľková – Trehubová. Patrícia Wollingerová s Veronikou Habánkovou sa zranili na reprezentačnom zraze a Vladimíra Kišíková sa nedokázala vystrábiť zo zranenia, kvôli ktorému vynechala takmer celú jesennú časť.

Dvadsaťtriročná pivotka pauzuje od konca septembra, konkrétne od zápasu s Porubou, kde v samom závere zle dostúpila na nohu. Aj keď sa zdalo, že môže stihnúť už pohárové zápasy s Nykobingom, Kišíková naďalej s tímom trénuje iba individuálne. „Jej problémom je zapálená šľacha na chodidle,“ konkrétne odpovedal športový riaditeľ Iuventy Ján Beňadik, ktorý následne svoje slová rozmenil na drobné. „V prvej fáze rehabilitácie sa doktori spolu s fyzioterapeutom snažili odstrániť zápal. Malo sa to u nej riešiť kľudom a postupne pridávať tréningové jednotky. Stále ju ale trápia bolesti. Práve to ju limituje v tréningoch.“

Kedy ju teda uvidíme v ligovom zápase? „Smerujeme to na január, podobne ako u Wollingerovej s Habánkovou, ktoré takisto trápia zranenia. Verím, že všetky tri budú k dispozícii na náročnú jarnú časť,“ dodal k jej absencii Ján Beňadik.