Z kuchyne našich súperov v MOL lige

Predčasne ukončená sezóna je už pasé, účastníci v MOL lige sa pripravujú na novú. Okrem nás nastali zmeny v kádri aj u ďalších účastníkov. Najviac zbrojí Dunajská Streda, zaujala aj jedna zmena na lavičke.

Šaľu povedie Peter Pčola, asistentkou Andrea Šalatová

Anabáza nášho bývalého trénera Jána Packu na lavičke HK Slovan Duslo Šaľa vydržala iba jeden ročník. Skúsený kormidelník sa dohodol na rozviazaní ďalšej časti kontraktu. Jeho nástupcom sa stal Peter Pčola, taktiež niekdajší brankár, ktorý chytal za Košice Nové Zámky, či naposledy Považskú Bystricu. Ako tréner pôsobil pri mužoch ŠKP Bratislava, mládežníckych reprezentáciách a naposledy bol šéfom RCH Šaľa. Jeho asistentkou bude naša bývalá hráčka, niekdajšia vychýrená kanonierka Andrea Šalatová. V Šali ďalej nepočítajú s pivotkou Veronikou Gajdošovou, na druhej strane, do kádra pribudla Petra Varjassiová a Martina Tulipánová, ktorá naposledy hrávala za Hlohovec.

Dunajská Streda s renomovaným trénerom a troma reprezentantkami

Nováčik spoločnej slovensko-českej súťaže žien MŠK/HC DAC Dunajská Streda rozvíril stojaté hádzanárske vody po predčasnom ukončení sezóny 2019/2020. Klub zo Žitného ostrova ohlásil výrazné posilnenie pred nasledujúcim ročníkom. Do jeho kádra pribudli štyri úplne nové hráčky a tréner: žlto-modrý dres si budú obliekať tri reprezentantky Slovenska, maďarská legionárka a na lavičku si sadne nový kouč z Maďarska. Tým sa stal Viktor Debre, ktorý nahradil Španiela Xaviera Mena. Okrem Boglárky Bizíkovej a Moniky Rajnohovej budú v novej sezóne dres Dunajskej Stredy obliekať aj Boglárkyna sestra Réka, pivotka Kristína Pastorková a brankárka Viktória Oguntoye. Z rakúskeho Hypa Niederrostreich prišla Maďarka Beatrix Eloová, no a dres DAC oblečie opäť aj odchovankyňa klubu Kata Juhosová.

Most bez dvoch opôr, no s dvoma posilami

Zmeny v kádri nastali aj v tíme, ktorý bol v nedokončenej sezóne na prvom mieste v tabuľke. Káder DHK Baník Most opúšťajú Slovenka Alica Kostelná a Veronika Dvořáková. Na druhej strane, dres Mostu v budúcej sezóne oblečie česká juniorská reprezentantka Charlotta Cholevová naposledy hrajúca v Hodoníne a reprezentačná spojka, ľaváčka Veronika Andrýsková, ktorá túto sezónu strávila v Porube.

MOL liga bez Bánoviec?

No a posledná novinka sa týka ďalšieho slovenského účastníka MOL ligy. V ostatnej sezóne posledné Bánovce nad Bebravou sa zrejme neprihlásia do nového ročníka spoločnej súťaže. Vyzerá to tak, že Bánovčanky si zahrajú iba prvú ligu žien.

Zdroj: Denník Šport, idnes.cz, slovakhandball.sk.