Slovo o najbližšom súperovi: Zošívané s cieľom v Michalovciach bodovať

V poradí našim siedmym ligový súperom v tejto sezóne bude v stredajšej predohrávka siedmeho kola MOL ligy pražská Slavia. Vlani strieborný tím z českého play-off chce v lige opäť rúbať vysoko. Pomôcť mu k tomu má aj tréner František Urban, ktorý v minulosti Iuventu Michalovce doviedol k štyrom titulom a k trom prvenstvám v spoločnej súťaži. Urban prišiel do stovežatej pred touto sezónou práve z Michaloviec.

Okrem realizačného tímu prišlo v Slavii k zmenám aj v hráčskom kádri. Jeho súčasťou už nie sú legionárky, macedónska brankárka Mateja Serafimová, či brazílska spojka Borges Lima. Tréner Urban už nemá k dispozícii ani brankárku Hillebrandovú (odišla do Nemecka), Terezu Fryčákovú, ktorá sa vrátila do Olomouca, či Martinu Tulipánovú, ktorá odišla k nováčikovi súťaže HC Sporta Hlohovec. Na druhej strane, káder rozšírila maďarská brankárka Petra Pusztai, alebo pivotka Lucie Líbalová, ktorá sa vrátila z hosťovania v Plzni.

„Zošívané“ začali sezónu trochu nečakanou domácou remízou s Pískom (22:22). V druhom kole zvíťazili doma nad Dunajskou Stredou (40:28) a aj v dvoch následných dueloch u súperov, konkrétne v Hlohovci (25:21) a v Zlíne (27:22). Prvá a doteraz jediná porážka prišla až v piatom kole, kedy prehrali v Olomouci tesne 25:26. Minulý týždeň sa vrátili na víťaznú vlnu, keď doma zdolali Veselí nad Moravou 28:24. Podobne ako Iuventa, aj Slavia Praha sa predstavila v Pohári EHF. V prvom kole si jej hráčky poradili so srbským ZRK Kumanovo. V dvojzápase na jeho pôde síce najskôr prehrali 23:27, no druhý zápas vyhrali 31:24 a postúpili do druhého kola. Aj toho dvojzápas odohrali u súpera, konkrétne v dánskom Odense. Po prehrách 25:34 a 14:38 však bolo druhé kolo pre nich stopkou.

Po návrate z Dánska čaká na Slavistky ďalšie cestovanie, konkrétne do Michaloviec. Aj napriek tomu chce tréner Urban proti svojmu bývalému klubu uspieť. „V Iuvente som pôsobil sedem sezón, takže mám dosť znalostí a informácii o hráčkach a tie sa teraz snažím predať svojmu tímu. Počas leta tam takisto došlo k zmenám v hráčskom aj realizačnom tíme. Preto budeme sledovať ich posledné zápasy, aby sme boli čo najlepšie pripravení,“ zdôraznil pre klubový web František Urban, ktorý v Michalovciach čaká ťažký zápas. „Ideme tam odohrať čo najlepší zápas. V prvom súboji v Odense sa dievčatá presvedčili, že sa dá hrať s každým a keď zopakujeme výkon z prvého polčasu prvého zápasu proti Odense, môžeme pomýšľať na zisk bodov aj v Michalovciach. Keď odovzdáme všetko, tak…,“ dodal k strede František Urban.

Káder:
Brankárky: Markéta Šlejtrová, Petra Pusztai (Maďarsko), Karin Rezáčová.
Pivotky: Barbora Večeřová, Adriana Míšová, Lucie Líbalová, Barbora Vítová.
Krídla: Nikola Motejlová, Adéla Novotná, Vendula Fryčáková, Natálie Továrková.
Spojky: Veronika Galušková, Jana Chlupová, Eliška Jačková, Tereza Pokorná, Magdaléna Svobodová, Kristýna Brožová, Klára Slabá.

Tréner: František Urban. Asistent trénera: Ján Saláč. Vedúci družstva: Petra Freislerová.

Výsledky DHC Slavia Praha
MOL liga
1. kolo: DHC Slavia Praha – TJ Sokol Písek 22:22.
2. kolo: DHC Slavia Praha – HK DAC Dunajská Streda 40:28.
3. kolo: HC Sporta Hlohovec – DHC Slavia Praha 21:25.
4. kolo: Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha 22:27.
5. kolo: DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 26:25.
6. kolo: DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 28:24.

Pohár EHF
1. kolo: ZRK Kumanovo – DHC Slavia Praha 27:23 a 24:31 – oba zápasy sa hrali v Kumanove.
2. kolo: Odense Handbold – DHC Slavia Praha 34:25 a 38:14 – oba zápasy sa hrali v Odense.