Naše hádzanárky vyhrali v štvrtkovom prípravnom zápase v Dunajskej Strede nad Tureckom 29:24. V poslednom súboji sezóny tak odplatili súperovi prehru, keďže v stredu mu v rovnakej hale podľahli 23:25. Duely boli súčasťou prípravy na decembrové majstrovstvá Európy. Proti Turecka sa zaskveli aj štyri naše hráčky. V bráne mala výborné momenty Iryna Jablonská, no a naše dievčatá boli aj tromi najlepšími strelkyňami slovenského tímu. Sedem gólov zaknihovala Dorota Bačenková, päť pridala Tamara Geffertová a štyri Martina Popovcová.
Slovensko – Turecko 29:24 (14:8)
Rozhodovali: Budzák, Rudinský (obaja SR), vylúčenia: 3:4, ČK: 58. Lengyelová (SR) za hrubý faul, 7m hody: 3/3 – 7/7.
Zostava a góly SVK: Jablonská, Furgaláková, Kesziová – Popovcová 4/1, Ščípová, Šutranová 4, Geffertová 5, Vargová 3, Dmytrenko, Bujnochová 2/2, Pócsíková, Bačenková 7, Lengyel 1, Pénzes 2, Ratvajská 1, Beke.
Jan Beňadik, tréner reprezentácie: „Z víťazstva sa určite tešíme. Po včerajšku sme potrebovali pozitívnu emóciu na záver dlhej sezóny. Ako družstvo sme sa zdvihli, v obrane sme hrali agresívnejšie a herný výkon sa zlepšil. Rozdiel bol v našom nastavení. Dnes sme hrali ako tím, kým včera akoby individuálne, každý sám za seba. Tentoraz to bol kompaktný a ucelený výkon, v ktorom sme ukázali naše silné stránky. Chýba nám však stabilita výkonov. To je pre nás najdôležitejšie, pretože na šampionáte budeme musieť odohrať tri zápasy na hranici našich možností a to zatiaľ nie sme schopní ukázať.“


