Štyri hráčky Iuventy na reprezentačnom zraze žien

Kategórie

S párdňovým predstihom, ako bol pôvodný plán, sa zídu v pondelok predpoludním v Bratislave hádzanárske reprezentantky Slovenska. Vrcholom sústredenia nebude turnaj 1. skupiny I. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2021 v Španielsku, na ktorom mali 4. – 6. decembra 2020 v Luxemburgu v konkurencii tímov Ukrajiny, Izraela a Luxemburska bojovať o jednu z dvoch postupových miesteniek, keďže Európska hádzanárska federácia (EHF) vzhľadom na situáciu s pandémiou koronavírusu na celom kontinente rozhodla o odložení kvalifikačných bojov na marec budúceho roka (19. – 21. 3. 2021).

Súčasná doba prináša neistoty rôzneho druhu, ktoré priamo súvisia aj s programom národného tímu. Ten sa mení a prispôsobuje aktuálnej situácii. Konečnú podobu dostane v najbližších hodinách, keďže sa objavila možnosť účasť na turnaji v Španielsku, ale aj tú komplikujú rôzne okolnosti, a tak si na definitívu ohľadom prípadného štartu na podujatí v Santanderi treba počkať. Zatiaľ však platí, že ženská reprezentácia SR má spoločný zraz s národným tímom junioriek. Obe družstvá sa budú pripravovať v tzv. bubline, trénovať budú v bratislavskom Dome športu. Zahrajú si medzi sebou a v pláne sú aj modelované zápasy. Hlavný kouč žien SR Pavol Streicher nominoval 18-členný káder. „Potešiteľné je, že doteraz sa nikto z nominovaných neospravedlnil a ani nehlásil absenciu zo zdravotných dôvodov. Je to signál, že sa zídeme v kompletnom zložení s výnimkou zranených Boglárky Bízikovej, Marianny Rebičovej a Emmy Hudákovej, ktorá je v karanténe,“ vyjadril sa pre slovakhandball.sk Pavol Streicher. V porovnaní s predchádzajúcim zrazom, ktorý bol na prelome septembra a októbra, sa do reprezentačného družstva vracajú Veronika Habánková, Vladimíra Bajčiová a Annamária Patrnčiaková.

Nominácia hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska na sústredenie v Bratislave (23. – 29. 11.):
Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoye (HC DAC Dunajská
Streda), Viktória Voržáčková (HC Tatran Stupava).
Pivotky: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda).
Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda).
Spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lancz (obe Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Monika Rajnohová (HC DAC Dunajská Streda).

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

V novej sezóne aj s Poľkou Emiliou Kowalik

Našou druhou predstavenou posilou pre sezónu 2023/24 sa stáva poľská pravá kridelníčka Emilia Kowalik. Dvadsaťtriročná 163-centimetrov vysoká a 54-kilogramov vážiaca ľaváčka

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.