Juniorky a kadetky SR na ME v skupine s Portugalskom

Kategórie

Slovenské hádzanárske mládežnícke reprezentačné výbery dievčat spoznali v stredu predpoludním vo viedenskom sídle EHF mená svojich súperov na tohtoročných letných kontinentálnych šampionátoch.

Juniorky Slovenska sa od 8. do 18. júla 2021 predstavia v slovinskom Celje na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov. Zverenky trénera Michala Lukačína, ktoré žrebovali z 3. výkonnostného koša, sa dostali do B-skupiny spolu so Švédkami, Ruskami a Portugalčankami. Zaujímavosťou je, že do Celje sa po dvoch rokoch vráti generácia hráčok, ktoré sa tam predstavili v roku 2019 na ME do 17 rokov. Mladé Slovenky na čele s kanonierkou Barborou Lanczovou (s 57 gólmi bola tretia najlepšia strelkyňa turnaja, pozn.) obsadili konečné 12. miesto. „Myslím si, že sme dostali nepochybne zaujímavých súperov rôznych hádzanárskych štýlov. S tímami, ktoré máme v skupine, sa často nestretávame. Z tohto pohľadu sú pre nás atraktívne a s radosťou sa budeme s nimi konfrontovať. Som rád, že sme sa ocitli počas žrebovania v tejto konkurencii, lebo nám hrozilo, že môžeme ísť aj do D-skupiny. Tam budú účinkovať Maďarsko, Nórsko, čo sú hádzanárske pojmy, a ešte aj Česko, s ktorým sa stretávame často,“ povedal pre slovakhandball M. Lukačín, ktorý by sa chcel so svojimi zverenkami najbližšie stretnúť v marci, ale momentálna zdravotná situácia tomu zatiaľ nenasvedčuje.

Slovenské kadetky čaká od 8. do 18. augusta 2021 v čiernohorskej Podgorici európsky šampionát hráčok do 17 rokov. Zverenkám kormidelníka Petra Pčolu, ktoré boli tiež nasadené v treťom koši, stredajší žreb prisúdil za súperky v základnej C-skupine rovesníčky z Maďarska, Nórska a Portugalska. „Ťažko si vyberať najmä z prvých dvoch košov a teraz sa aj vyjadrovať k súperom, keďže v súčasnej situácii v kadetskej kategórii len málokto trénuje a hrá. Viem, že v Maďarsku pokračujú aj mládežnícke súťaže, takže reprezentácia tejto krajiny bude mať výhodu. My zatiaľ nevieme, kedy budeme môcť začať čo i len trénovať. Verím, že sa situácia zlepší a začneme sa čím skôr pripravovať. Reprezentačné zrazy nám zatiaľ nepovolili ani na výnimku. Dievčatá trénujú len individuálne a bez lopty. Určite budeme hľadať informácie o našich protivníkoch. Maďarky sú z môjho pohľadu favoritkami na víťazstvo v skupine,“ poznamenal Pčola.

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. – 18. 7. 2021):
A-skupina: Dánsko, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovensko, Portugalsko
C-skupina: Francúzsko, Rakúsko, Čierna Hora, Chorvátsko
D-skupina: Maďarsko, Nórsko, Rumunsko, Česko

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici (5. – 15. 8. 2021):
A-skupina: Dánsko, Rakúsko, Čierna Hora, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko
C-skupina: Maďarsko, Nórsko, Slovensko, Portugalsko
D-skupina: Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Česko

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Ženy

Po trojgólovej prehre tretie miesto

Našim dievčatám výsledkovo nevyšil ani nedeľňajší záverečný duel Memoriálu Edwarda Jankowskego v poľskom Lubline. V poslednom zápase turnaja podľahli v priamom zápase o prvé

Žiačky

Staršie žiačky bez prehry do semifinále MSR

Cez predĺžený víkend sa uskutočnil druhý turnaj krajských majstrovstiev Slovenska Prešovského a Košického kraja v kategórii staršie žiačky. Naše dievčatá odohrali na

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.