Juniorky a kadetky SR na ME v skupine s Portugalskom

Kategórie

Slovenské hádzanárske mládežnícke reprezentačné výbery dievčat spoznali v stredu predpoludním vo viedenskom sídle EHF mená svojich súperov na tohtoročných letných kontinentálnych šampionátoch.

Juniorky Slovenska sa od 8. do 18. júla 2021 predstavia v slovinskom Celje na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov. Zverenky trénera Michala Lukačína, ktoré žrebovali z 3. výkonnostného koša, sa dostali do B-skupiny spolu so Švédkami, Ruskami a Portugalčankami. Zaujímavosťou je, že do Celje sa po dvoch rokoch vráti generácia hráčok, ktoré sa tam predstavili v roku 2019 na ME do 17 rokov. Mladé Slovenky na čele s kanonierkou Barborou Lanczovou (s 57 gólmi bola tretia najlepšia strelkyňa turnaja, pozn.) obsadili konečné 12. miesto. „Myslím si, že sme dostali nepochybne zaujímavých súperov rôznych hádzanárskych štýlov. S tímami, ktoré máme v skupine, sa často nestretávame. Z tohto pohľadu sú pre nás atraktívne a s radosťou sa budeme s nimi konfrontovať. Som rád, že sme sa ocitli počas žrebovania v tejto konkurencii, lebo nám hrozilo, že môžeme ísť aj do D-skupiny. Tam budú účinkovať Maďarsko, Nórsko, čo sú hádzanárske pojmy, a ešte aj Česko, s ktorým sa stretávame často,“ povedal pre slovakhandball M. Lukačín, ktorý by sa chcel so svojimi zverenkami najbližšie stretnúť v marci, ale momentálna zdravotná situácia tomu zatiaľ nenasvedčuje.

Slovenské kadetky čaká od 8. do 18. augusta 2021 v čiernohorskej Podgorici európsky šampionát hráčok do 17 rokov. Zverenkám kormidelníka Petra Pčolu, ktoré boli tiež nasadené v treťom koši, stredajší žreb prisúdil za súperky v základnej C-skupine rovesníčky z Maďarska, Nórska a Portugalska. „Ťažko si vyberať najmä z prvých dvoch košov a teraz sa aj vyjadrovať k súperom, keďže v súčasnej situácii v kadetskej kategórii len málokto trénuje a hrá. Viem, že v Maďarsku pokračujú aj mládežnícke súťaže, takže reprezentácia tejto krajiny bude mať výhodu. My zatiaľ nevieme, kedy budeme môcť začať čo i len trénovať. Verím, že sa situácia zlepší a začneme sa čím skôr pripravovať. Reprezentačné zrazy nám zatiaľ nepovolili ani na výnimku. Dievčatá trénujú len individuálne a bez lopty. Určite budeme hľadať informácie o našich protivníkoch. Maďarky sú z môjho pohľadu favoritkami na víťazstvo v skupine,“ poznamenal Pčola.

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. – 18. 7. 2021):
A-skupina: Dánsko, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovensko, Portugalsko
C-skupina: Francúzsko, Rakúsko, Čierna Hora, Chorvátsko
D-skupina: Maďarsko, Nórsko, Rumunsko, Česko

Žreb základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v čiernohorskej Podgorici (5. – 15. 8. 2021):
A-skupina: Dánsko, Rakúsko, Čierna Hora, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovinsko, Chorvátsko
C-skupina: Maďarsko, Nórsko, Slovensko, Portugalsko
D-skupina: Francúzsko, Nemecko, Rumunsko, Česko

Autor: slovakhandball.sk

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Slovenky do odvety so sedemgólovým mankom

Hádzanárky Slovenska vstúpili do II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta žien 2021 v Španielsku prehrou. Zverenky hlavného trénera

MOL Liga

Obrazom: Zlatá a strieborná radosť

Devätnásty ročník nadnárodnej súťaže hádzanárok MOL ligy, ktorý kľudne môžeme nazvať aj pandemickým, je na svojom konci. Jeho víťazom sa

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.