Slovo o našom sobotňajšom súperovi. Prichádza druhá najlepšia strelkyňa MOL ligy!

Kategórie

Najbližším súperom nášho ženského družstva bude v sobotu od 17.30 hod. TJ Sokol Písek. Severočeškám aktuálne v tabuľke patrí s trinástimi bodmi siedme miesto. Naposledy v stredu doma zdolali Šaľu 21:20, predtým prehrali v Olomouci 24:31 a takisto doma tesne porazili Porubu (29:28).

TJ Sokol v tejto sezóne okrem Šale a Poruby zdolal doma aj Plzeň (24:15), Hodonín (29:21). Zvíťazili aj v Hodoníne (32:22), Zlíne (27:24) a bodovali aj v Prešove (24:24). V ostatných deviatich ligových dueloch ťahali za kratší koniec. Gólovo ich ťahá hlavne druhá najlepšia strelkyňa ligy Teraza Pokorná, ktorá doteraz zaznamenala 96 gólov. Druhou najlepšou strelkyňou tíme je Kristína Kubišová so 64 gólmi, po 31 presných zásahov majú Veronika Benešová a Michaela Pešková. Káder TJ Sokol, ktorý má ambíciu dostať sa do českého play-off a teda skončiť v najlepšej českej štvorke (zatiaľ mu v internej tabuľke patrí piate miesto), v lete veľkou obmenou neprešiel. Odišla akurát najlepšia strelkyňa Hana Kvašová, ktorá odišla do Francúzska. Na druhej strane trénerke Kateřine Keclíkovej pribudla práve druhá najlepšia strelkyňa MOL ligy Teraza Pokorná. Spolu s ňou so Slavie Praha prišla aj Jana Chlupová, z Veselí nad Moravou si to na Juh Čiech namierila kridelníčka Michaela Boorová, z Havlíčkového Brodu pribudla Jitka Kutlvašrová, z HK Ivančice Barbora Olšová a z Českých Budejovíc Anna Dolejšová.

Tereza Pokorná v šestnástich ligových dueloch zaknihovala 96 gólov.

Michalovčanky sa s Pískom doteraz v MOL lige stretli dvadsaťkrát. Vo vzájomných dueloch sú takmer stopercentné. Iba raz sa stalo, že nezvíťazili. Bolo to presne v sobotu 31. januára 2015, kedy sme na ihrisku súpera remizovali 24:24. Táto bodová strata mimochodom stále hlavu trénera Borysa Petrovského. V ostatných dueloch sme uspeli. Naposledy sa tak stalo v nedeľu 16. Februára minulého roku, kedy sme doma vyhrali tesne 31:29. V minulej sezóne sme sa s TJ Sokol stretli aj na jeho pôde, kde sme vyhrali 33:24.

S Pískom sme sa v lige doteraz stretli 20-krát. Iba raz sme nevyhrali…

Výsledky TJ Sokol v tejto sezóne
HK Hodonín – TJ Sokol Písek 22:32
TJ Sokol Písek – HC Plzeň 24:15
ŠŠK Prešov – TJ Sokol Písek 31:27
TJ Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 24:27
HC Zlín – TJ Sokol Písek 24:27
DHK Baník Most – TJ Sokol Písek 40:14
TJ Sokol Písek – DHK Slavia Praha 22:26
TJ Sokol Písek – DHK Baník Most 22:29
TJ Sokol Písek – HK Hodonín 29:21
DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek 35:20
HC Plzeň – TJ Sokol Písek 21:18
TJ Sokol Písek – ŠŠK Prešov 24:24
DAC Dunajská Streda – TJ Sokol Písek 32:23
TJ Sokol Písek – DHC Sokol Poruba 29:28
DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Písek 31:24
TJ Sokol Písek – HK Slovan Duslo Šaľa 21:20

Káder TJ Sokol v sezóne 2020/21
Brankárky: Barbora Šachová, Regína Kržová, Lucie Preslová.
Pivotky: Veronika Benešová, Alena Stellnerová, Bára Velková.
Krídla: Alexandra Merglová, Eva Svobodová, Michaela Boorová, Michaela Pešková.
Spojky: Jitka Kutlvašrová, Kristína Kubišová, Anna Dolejšová, Michaela Hauserová, Tereza Pokorná, Adéla Velková, Barbora Olšová, Agáta Bicanová, Jana Chlupová, Michaela Součková

Viac na preskúmanie

Aktuality

V semifinále Slovenského pohára do Stupavy

V sídle Slovenského zväzu hádzanej sa v utorok vyžreboval nový ročník Slovenského pohára žien a mužov. V ženskej kategórii sa do súťaže prihlásili len

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.