V Prahe sme zdemolovali Slaviu 30:18 a opäť sme na druhom mieste v tabuľke!

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli šláger 24. kola MOL ligy, keď na pôde Slavie Praha vyhrali hladko 30:18 (12:11) a nielenže dosiahli už desiate víťazstvo v rade, ale upevnili si aj druhú priečku v tabuľke. Strelecky vynikla hlavne pravá kridelníčka Bibiána Štefaníková, ktorá zaznamenala dvanásť gólov! Za vedúcim Mostom zaostávajú Michalovčanky už iba o dva body. Zverenky trénera Jana Beňadika najbližšie čaká dvojzápas na pôde súpera. Najskôr sa na Veľký piatok predstavia v Hodoníne a potom ich na Veľkonočnú nedeľu čaká priamy súboj o prvú priečku v Moste.

Priamy súboj o druhú priečku v tabuľke začala lepšie Iuventa. Tá otvorila skóre Trúnkovou. Na jej presný zásah odpovedali Franková s Galuškovou, no boli to Michalovčanky, ktoré boli vo vedení viac. Premovičová so Štefaníkovou opäť prinavrátili vedenie Iuvente a hoci Míšová zrovnala na 3:3, po ďalších dvoch góloch od hráčok z pravej strany vyhrávali Michalovčanky v siedmej minúte 5:3. Za „zošívané“ kontrovali Fryčáková s Míšovou, Kompaniecová v trinástej minúte opäť poslala Iuventu do vedenia. Fryčákovej sa síce opäť podarilo vyrovnať, Štefaníková dvoma gólmi v rade prinavrátila Iuvente dvojgólové vedenie (6:8). Tá istá hráčka svojim piatym gólom v stretnutí zvyšovala v osemnástej minúte na 10:8, domáce hráčky ale využili vylúčenie Godečovej na zrovnanie skóre. V poslednej desaťminútovke Michalovčanky ustáli ďalšie dve presilovky a ustrážili si tesne vedenie. V 28. minúte síce Galušková zrovnala na 11:11, posledné slovo patrilo Adriane Holejovej, ktorá štrnásť sekúnd pred koncom z preskoku upravila na polčasových 12:11 pre MŠK.

Nástup do druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá po dvoch góloch Premovičovej a jednom Štefaníkovej viedla 15:11. Domáce síce Fryčákovou znížili, no hneď na to sa presadili aj Bajčiová s Kompaniecovou a za stavu 12:17 si tréner Slavie František Urban zobral oddychový čas. Aj po ňom Iuventa pokračovala v zodpovednom výkone. Strelecky aktívna Štefaníková s Trúnkovou zvýšili na 19:12, po ďalšom góle Štefaníkovej bolo v 42. minúte už 20:12. Iuventa aj v ďalších minútach duelu viedla viacgólovým rozdielom. Po ďalšej presnej strele Štefaníkovej bolo v 46. minúte 22:13 a hostky tak boli jasne nasmerované k desiatemu triumfu v rade. V 53. minúte po presnej strele Premovičovej bol rozdiel v skóre už desaťgólový (15:25) a o víťazovi teda bolo rozhodnuté. Michalovčanky dominovali aj vo zvyšných minútach zápasu, ktorý vyhrali hladko 30:18 a opäť sa tak posunuli na druhé miesto v tabuľke.

DHC Slavia Praha – MŠK Iuventa Michalovce 18:30 (11:12)
Pok. hody: 5/4 – 2/1. Vylúčené: 3 – 6, ČK: 51. Godečová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja Česká republika). Bez divákov:
DHC SLAVIA: Koudelková, Michalská, Šlejtrová – Jelínková Líbalová, Galušková 6/4, Zimová, Vostárková 1, Míšová 3, Studená, Jačková, J. Franková 2, V. Fryčáková 5, Holečková 1, Holeňáková.
MŠK IUVENTA: Jablonská, Kordowiecká – Popovcová, Štefaníková 12, Trifunovičová, Radovičová, Rebičová, Godečová, Dulinová 2, Trúnková 2, Premovičová 4/1, Bajčiová 3, Kohučová, Klučková 1, Holejová 4, Kompaniecová 2.