Víťazná séria sa skončila, v Moste sme prehrali 23:28

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce prehrali v dohrávanom stretnutí desiateho kola MOL ligy na pôde DHK Baník Most 23:28 a prišli tak o svoju jedenásťzápasovú víťaznú sériu. Zverenky trénera Jana Beňadika budú v hre aj nasledujúci víkend, keď najskôr v sobotu desiateho apríla o 10.00 hod. privítajú Plzeň a o deň neskôr od 17.30 hod. Slaviu Praha.

Lepší vstup do zápasu mali domáce hráčky, ktoré išli po presných zásahoch Smetkovej so Zachovou rýchlo do dvojgólového vedenia. Iuventa odpovedala gólmi Štefaníkovej s Godečovou. Andrýsková so Zachovou opäť dostali Baník do dvojgólového vedenia, Godečová v deviatej minúte znížila na rozdiel jedného gólu (4:3). Smetková síce opäť dostala Most do dvojgólévého vedenie, po presných zásahoch Premovičovej s Bajčiovou bolo v trinástej minúty vyrovnané (5:5). Iuventa aj naďalej doťahovala náskok súpera. V šestnástej minúte zrovnala Premovičová z pokutového hodu na 7:7. Skúsená Mikulčíková dvoma gólmi v devätnástej minúte opäť poslala most do dvojgólového vedenia. Keď tá istá hráčka zvýšila v 21. minúte na 10:8, zobrala si lavička Iuventy oddychový čas. Hostkám sa ale naďalej nedarilo. Po góloch Zachovej s Mikulčíkovou bolo už 12:8. V samom závere skorigovala Godečová na polčasových 12:9.

Domácim vyšiel aj vstup do druhej časti Zachová dala z pokutového hodu opäť na rozdiel štyroch gólov. Michalovčanky sa aj naďalej trápili v útoky, keď si nevedeli dať rady s obranou Most, ako aj brankárkou Mullnerovou. Keď Zachová v 38. minúte zvýšila na 17:12, lavička Iuventy reagovala druhým oddychovým časom. Po jeho skončení sa Michalovčanky nevedeli dostať do zápasu. Most si strážil viacgólové vedenie. Cholevová dávala v 47. minúte na 23:17. Bajčiová na začiatku poslednej desaťminútovky znížila na 20:24, na čo okamžite reagovala lavička domácich oddychovým časom. Tá istá hráčka osem minút pred koncom skorigovala z pokutového hodu na rozdiel troch gólov. Iuventa sa nakopla. Gólmi Radovičovej s Trúnkovou znížila dokonca na jeden gól, záver zápasu ale patril Mostu. Ten troma gólmi v rade definitívne strhol zápas na svoju stranu a v šlágri šlágrov zvíťazil 28:23.

DHK Baník Most – MŠK Iuventa Michalovce 28:23 (12:9)
Pok. hody: 6/4 – 4/3. Vylúčené: 2:2. ČK: 60. Kompaniecová (za hrubý faul). Rozhodovali: Hájek a Nezbeda. Bez divákov.
DHK BANÍK: Bezpalcová, Müllnerová, Kašparová – Borovská 1, Stříšková 4, Andrýsková 1, Šípová, Mikulčík 4, Cholevová 2, Smetková 4, Maňáková, M. Poláková, Kostelná 3, Zachová 9/4, Mikulášková.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Štefaníková 2, Dmytrenkovová, Popovcová 3, Rebičová, Trifunovičová, Trúnková 2, Kohučová, Holejová 2, Godečová 5, Bajčiová 4/1, Radovičová 1, Premovičová 2/2, Kompaniecová 2, Dulinová.

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.