V Zlíne sme vyhrali 38:23 a opäť sme na druhej priečke

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí šiesteho kola MOL ligy na pôde Handball SPG Zlín hladko 38:23 a opäť sa dostali na druhé miesto v tabuľke. Horšie už v súťaži neskončia, hoci ich čakajú ešte dva zápasy. Už v nedeľu od 15.00 hod. súboj v Písku, budúcu sobotu prvého mája privítajú v šlágri jarnej časti lídra súťaže DHK Baník Most.

Zemplínčanky mali výborný vstup do zápasu. Bajčiová premenila dva pokutové hody, tretí gól pridala Godečová a keď sa hneď na to presadila z krídla aj Trifunovičová, lavička domáceho tímu si brala oddychový čas. Po ňom sa opäť presadila Godečová a Iuventa tak viedla v šiestej minúte 5:0. Až potom sa začali gólovo presadzovať aj Zlínčanky. Michalovčanky však držali zápas vo svojich rukách a naďalej naťahovali skóre vo svoj prospech. V pätnástej minúte dávala Holejová na 12:5, Trifunovičová v oslabení v 22. minúte zvyšovala na 15:7. Štipčáková v 29. minúte znížila na 10:17, posledné slovo v prvom polčase však patrilo hosťujúcej Godečovej, ktorá upravila polčasové skóre na 10:18.

Michalovčanky aj v druhom polčase kontrolovali priebeh hry. Naďalej sa im darilo zvyšovať skóre vo svoj prospech. V 39. minúte sa presadila Štefaníková a Iuventa po prvýkrát v zápase viedla o desať gólov (17:27). O desať gólov viedli hostky aj dvanásť minút pred koncom po presnej strele Premovičovej (22:32) a bezpečne tak kráčali za potvrdením minimálne druhého miesta v MOL lige. To nakoniec aj dosiahli, keď zvíťazili o pätnásť gólov 38:23.

Handball PSG Zlín – MŠK Iuventa Michalovce 23:38 (10:18)
Pok. hody: 3/1 – 4/3. Vylúčené: 5 – 5. ČK: 60. Klučková (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Friedel a Kučerka. Bez divákov.
HANDBALL PSG: Blažková, Vařechová, Stojarová – Herbočková 1, Daňková, Hvozdenská 1, Štipčáková 4, M. Sekulová 1, Ševčíková 2, M. Kolářová 3, Polomíková 1, Sedláčková 1, Kříčková 4, Zemanovičová, Holíncová 4, Minarčíková 1/1.
MŠK IUVENTA: Kordowiecká, Jablonská – Klučková, Štefaníková 7, Dmytrenková, Rebičová, Trifunovičová 4, Trúnková 3, Kohuchová, Holejová 6, Godečová 3, Bajčiová 3/2, Radovičová 2, Premovičová 6/1, Kompaniecová 3, Dulinová 1.

Ženy

V Prešove naše víťazstvo 30:24

Hádzanárky Iuventy Michalovce uspeli v dohrávanom stretnutí prvého kola MOL ligy, keď na pôde ŠŠK Prešov zvíťazili o šesť gólov 30:24. Strelecky