Iuventa o trinásty slovenský titul proti Dunajskej Strede

Kategórie

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa ešte v strede minulého týždňa prebojovali do svojho šestnásteho národného finále, z toho dvanásteho v rade. Na svojho súpera si museli počkať až do víkendu. Zatiaľ, čo totiž ony sa s Prešovom nemaznali a zdolali ho hladko 2:0 na zápasy, v sérii medzi Dunajskou Stredou a Šaľou musel v sobotu rozhodnúť tretí duel. Ten nakoniec vyhral DAC 25:23 a po prvýkrát v histórii sa tak prebojoval do národného finále. 

Finálová séria, v ktorej sa Michalovčanky budú snažiť už o svoj trinásty slovenský titul sa začne už túto nedeľu v Chemkostav aréne. Zemplínčanky budú vo finále po prvýkrát čeliť Dunajskej Strede. Doteraz až v desiatich prípadoch, kedy získali titul, bola ich súperkami Šaľa, raz si to vo finále rozdali s Partizánskym a naposledy s Prešovom. Pri troch neúspechoch bol dvakrát nad ich sily ŠKP Bratislava a raz Šaľa. „Ja by som nerád riešil súpera, skôr by som riešil nás,“ zdôraznil Jan Beňadik, tréner MŠK Iuventa. „Čo sa týka Dunajskej Stredy, bola v sérii so Šaľou lepšia, takže asi postúpila zaslúžene. Mali výhodu domáceho prostredia, ktorú potvrdili. My sme ale na domácej pôde celý rok víťazní a to chceme potvrdiť aj v nedeľu,“ pokračuje Beňadik.

Michalovčanky sa s celkom zo Žitného ostrova stretli počas jeho účinkovanie v MOL lige štyrikrát a zakaždým zvíťazil domáci tím. Vo vlaňajšej sezóne vyhral DAC doma 26:24, v Michalovciach prehral 22:37. V tejto sezóne Iuventa najskôr doma vyhrala 29:26, na Žitnom ostrove však prehrala 23:28, čo znamenalo koniec trénerskej misie Petra Dávida v Michalovciach. „Z týchto zápasov v príprave na finále vychádzať nemôžeme. Stalo sa to pred viac ako pol rokom a v tímoch sa veľa vecí zmenilo. Musíme vychádzať z posledných zápasov DAC,“ poznamenal Beňadik, ktorý veľmi nechcel upozorňovať na silné stránky finálového súpera. „Všetci vieme, že v kádri majú niekoľko skúsených hráčok, ktoré sú aj v reprezentácii. Kvalita ich hry sa odvíja práve od nich.“ My len dodajme, že po nedeľňajšom prvom zápase sa séria presunie na Žitný ostrov, kde sa v stredu odohrá druhý duel, ktorý už môže rozhodnúť o majstrovi. Keď sa tak nestane, na rad príde tretí zápas, ktorý by sa hral v sobotu 29. mája opäť v Chemkostav aréne.

Zdroj: Noviny Zemplína (Peter Brendza)

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.