Slovo o finálovom súperovi

Kategórie

Naše ženské družstvo zabojuje od nedele už o svoj trinásty slovenský titul, ktorý by bol desiaty v rade. Súperom tentoraz nebude Šaľa, ale po prvýkrát v histórii MŠK DAC Dunajská Streda. Zverenky trénera Viktora Debreho sa do národného finále prebojovali po prvýkrát v histórii a vôbec prvýkrát sa dotknú medaile. A absolútne zaslúžene. Veď ako jediné zdolali víťaza MOL ligu Most, ako aj našu Iuventu.

Jednu medailu už Dunajskostredčanky v tejto sezóne získali, keď sa tešili v rámci MOL ligy po treťom mieste z bronzového kovu. A to pritom nezačali svoju druhú sezónu v nadnárodnej súťaži ideálne. Po domácej remíze 24:24 so Šaľou a prehre 26:29 v Michalovciach boli na spodku tabuľky. Následne ale prišlo spomenuté víťazstvo 28:23 nad Iuventou, ktoré DAC nakoplo. Jeho hráčky totiž k nemu pridali ďalších sedem výhier v rade, medzi nimi aj víťazstvo 34:29 v Moste! Ich víťaznú sériu zastavil až Olomouc (29:26), následne prišla aj domáca porážka s Mostom (20:24). Z následných desiatich duelov prišlo ďalších deväť víťazstiev. Dunajskostredčanky prehrali akurát v Prahe so Slaviou a porážka 19:24 znamenala pre nich stopku v boji o jednu z prvých dvoch priečok. Aj napriek tomu dosiahol DAC s bilanciou 17 výhier, jedna remíza a štyri prehry a 35 získanými bodmi krásne tretie miesto.

Dunajskostredčanky potvrdili svoju pozíciu aj v semifinále play-off, so Šaľou sa ale potrápili viac, ako my s Prešovom. Prvý zápas síce doma vyhrali 33:24, následne ale prehrali v Šali 28:30 a o postupujúcom tak musel rozhodnúť tretí duel. Ten DAC doma vyhral 25:23. Maďarský tréner Viktor Debre sa môže oprieť o reprezentačnú brankárku Oguntoye, ako aj o svoju krajanku na pravej strane spojkového radu Beatrix Ellovú, ktorá bola so 129 gólmi štvrtou najlepšou strelkyňou MOL ligy. O šesť gólov menej zaznamenala Réka Bizíková. V kádri je aj jej sestra Boglárka, ktorá bola vlani v nedokončenej sezóne suverénne najlepšou strelkyňou súťaže. Na pivote má Debre k dispozícii slovenskú reprezentantka Kristínu Pastorkovú, na strednej spojke, najlepšiu hádzanárku Slovenska za rok 2019 Moniku Rajnohovú. Upozorniť treba aj na kridelničky Katu Juhošovú a Moniku Pénzešovú.

Káder MŠK DAC v sezóne 2020/21
Tréner: Viktor Debre.
Asistentka trénera: Silvia Priklerová.
Brankárky: Viktória Oguntoye, Bella Olláhová, Lenka Bundová.
Pivotky: Kristína Pastorková, Orsolya Virágová Demeterová.
Krídla: Mária Straková, Réka Bíziková, Kata Juhosová, Monika Pénzesová.
Spojky: Boglárka Bíziková, Monika Rajnohová, Cintia Bugárová, Beatrix Élőová, Lilla Lelkesová, Réka Mészárosová, Melanie Jagodičová, Anna Olléová, Zsóka Simonicsová.

Viac na preskúmanie

Ženy

V Poľsku s jednou výhrou a jednou prehrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase v poľskej Jaroslawe nad účastníkom druhej najvyššej poľskej súťaže SPR Sosnia Gliwice hladko 36:18.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.