Dulinová a Polievková na ME junioriek do Slovinska

Kategórie

Slovinské meste Celje bude od najbližšieho štvrtka jedenásť dní hostiť najlepšie hádzanárky starého kontinentu do 19 rokov. Na majstrovstvách Európy (8. – 18. 7. 2021) sa predstaví 16 tímov, medzi ktorými je aj Slovensko. Ešte februárový žreb zaradil slovenské juniorky do základnej B-skupiny, v ktorej ich čakajú náročné súperky zo Švédska (vicemajsterky Európy spred dvoch rokov do 17 rokov), Ruska (5. na spomenutom šampionáte) a Portugalska (13.).

„Myslím si, že sme dostali nepochybne zaujímavých súperov rôznych hádzanárskych štýlov. S tímami, ktoré máme v skupine, sa často nestretávame. Z tohto pohľadu sú pre nás atraktívne a s radosťou sa budeme s nimi konfrontovať,“ komentoval výsledok žrebovania tréner SR Michal Lukačín, ktorý vybral na šampionát 17-členný káder zložený z 3 brankárok a 14 hráčok. V jeho nominácii sú aj hráčky Iuventy Michalovce Barbora Polievková a Valéria Dulinová. Mladé Slovenky v Golovec Arene postupne nastúpia proti Švédkam (štvrtok 8. 7. o 15.00 h), Ruskám (piatok 9. 7. o 17.00 h) a Portugalčankám (nedeľa 11. 7. o 17.00 h), pričom do hlavnej fázy turnaja postúpia prvé dve družstvá. Ostatné budú bojovať o umiestnenie na 9. – 16. priečke. Pred dvoma rokmi skončili slovenské juniorky na ME na poslednom 16. mieste.

Nominácia junioriek Slovenska na ME hráčok do 19 rokov v Slovinsku (8. – 18. 7. 2021):
brankárky: Viktória Voržáčková, Kristína Kusyová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Kakaščíková (ŠŠK Prešov)
pivotky: Viktória Györiová (Szombathelyi KKA/Maď.), Valéria Dulinová (Iuventa Michalovce), Petra Pálová (HK Slovan Duslo Šaľa)
krídelníčky: Nicole Katarína Sedláčková (Annecy CSAV HB/Fr.), Monika Pénzes (HC DAC Dunajská Streda), Barbora Polievková (Iuventa Michalovce), Timea Timková (ŠŠK Prešov)
spojky: Barbora Lancz (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Sára Erika Zsákovics (Pénzügyőr SE/Maď.), Klára Paulínyová (HK AS Trenčín), Rebecca Bírová, Olívia Ščípová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Diana Mária Vargová, Alena Dvorščáková (obe ŠŠK Prešov)

Zloženie základných skupín na ME v hádzanej hráčok do 19 rokov v slovinskom Celje (8. – 18. 7. 2021):
A-skupina: Dánsko, Nemecko, Slovinsko, Švajčiarsko
B-skupina: Švédsko, Rusko, Slovensko, Portugalsko
C-skupina:Francúzsko, Rakúsko, Čierna Hora, Chorvátsko
D-skupina: Maďarsko, Nórsko, Rumunsko, Česko

Program zápasov v B-skupine:
štvrtok 8. 7.: 15.00 h Švédsko – Slovensko, 17.00 Rusko – Portugalsko
piatok 9. 7.: 15.00 h Portugalsko – Švédsko, 17.00 Slovensko – Rusko
nedeľa 11. 7.: 15.00 h Švédsko – Rusko, 17.00 Slovensko – Portugalsko

Zdieľať tento článok

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

Viac na preskúmanie

Ženy

Vianočná anketa (IV.)

Opäť tu máme najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Ako trávia Vianoce hráčky a realizačný tím Iuventy Michalovce? Ako videli rok

Aktuality

RK Hadzici rozdrvil ŽRK Leotar Trebinje

Svoj druhý ligový zápas odohral náš súper v druhom kole EHF Európskeho pohára, bosniansky vicemajster RK Hadzici Interlogistic Sarajevo. Ten v druhom

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.