Naira Almeidová už v tréningovom procese ženského tímu

Kategórie

Do tréningového procesu sa po prekonaní karantény v týchto dňoch zapojila aj naša nová posila, brazílska brankára Naira Almeidová. Tá je už trénerom k dispozícii a v bránke sa predstaví aj v piatkovom a sobotňajšom dvojzápase s novým účastníkom MOL ligy, poľským Chorzówom.

Pre čochvíľa tridsaťročnú brankárku budú Michalovce prvým angažmánom mimo svojej rodnej krajiny. Doteraz pôsobila iba v brazílskych Handesfa, Forçaatlética de Goiânia, Santos, São José dos Campos, Santo André a Pinheiros. „Má iný štýl chytania a to sme práve do tímu chceli. Sám som zvedavý, ako na ňu budú pôsobiť zápasy MOL ligy. Všetci veríme, že nám pomôže nielen v nich, ale aj v zápasoch európskeho pohára,“ zdôraznil tréner Jan Beňadik.

Najlepšia brankárka Brazílie za rok 2019 sa už nevie dočkať svojej premiéry v michalovskom drese. „Je to môj prvý angažmán mimo rodnej krajiny a preto som plná očakávaní. Verím, že sa mi v Michalovciach bude dariť.“ My len dodajme, že Almeidová je jednou z troch posíl, ktoré náš klub podpísal počas leta. Po materskej dovolenke sa do tímu vracia Patrícia Wollingerová, no a novou posilou je aj česká reprezentačná spojka Helena Ryšánková.

Viac na preskúmanie

Reprezentácia

Kadetky prehrali aj so Švjačiarskom

Kadetské hádzanárske reprezentantky Slovenska odohrali na IX. majstrovstvách sveta hráčok do 18 rokov v severomacedónskom Skopje vyrovnanú partiu so Švajčiarskom,

Dorastenky

Výhry dorasteniek nad Trenčínom

Naše staršie dorastenky pokračujú na víťaznej vlne aj po reštarte ich súťaže. V sobotňajšom zápase sedemnásteho kola najvyššej súťaže doma zdolali

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.