Naira Almeidová už v tréningovom procese ženského tímu

Kategórie

Do tréningového procesu sa po prekonaní karantény v týchto dňoch zapojila aj naša nová posila, brazílska brankára Naira Almeidová. Tá je už trénerom k dispozícii a v bránke sa predstaví aj v piatkovom a sobotňajšom dvojzápase s novým účastníkom MOL ligy, poľským Chorzówom.

Pre čochvíľa tridsaťročnú brankárku budú Michalovce prvým angažmánom mimo svojej rodnej krajiny. Doteraz pôsobila iba v brazílskych Handesfa, Forçaatlética de Goiânia, Santos, São José dos Campos, Santo André a Pinheiros. „Má iný štýl chytania a to sme práve do tímu chceli. Sám som zvedavý, ako na ňu budú pôsobiť zápasy MOL ligy. Všetci veríme, že nám pomôže nielen v nich, ale aj v zápasoch európskeho pohára,“ zdôraznil tréner Jan Beňadik.

Najlepšia brankárka Brazílie za rok 2019 sa už nevie dočkať svojej premiéry v michalovskom drese. „Je to môj prvý angažmán mimo rodnej krajiny a preto som plná očakávaní. Verím, že sa mi v Michalovciach bude dariť.“ My len dodajme, že Almeidová je jednou z troch posíl, ktoré náš klub podpísal počas leta. Po materskej dovolenke sa do tímu vracia Patrícia Wollingerová, no a novou posilou je aj česká reprezentačná spojka Helena Ryšánková.

Viac na preskúmanie

Ženy

Šťastena sa vrátila na stranu Iuventy

Domáce zápasy MŠK Iuventa Michalovce v tejto sezóne prinášajú obrovské drámy a napínanie nervových sústav divákov. Víkendové zápasy druhého kola EHF Európskeho

Ženy

Tri zápasy za osem dní

V januári po pauze opäť odštartuje nadnárodná MOL liga. Naše ženské družstvo ešte pred jej štartom čaká prvý duel osemfinále EHF

Prihlásiť sa ku odberu noviniek

Získajte čerstvé informácie priamo do svojej e-mailovej schránky

Sledujte nás na Facebooku

Získajte vždy aktuálne informácie a nepremeškajte súťaže o atraktívne ceny.