Chorzów sme porazili o trinásť gólov 33:20

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce zvíťazili v predohrávanom zápase tretieho kola MOL ligy na domácej pôde nad poľským nováčikom súťaže KPR Ruch Chorzów hladko 33:20 a zaknihovali tak tretie víťazstvo v sezóne. Strelecky sa najviac darilo šesťgólovej Martine Popovcovej, päť gólov pridala Adriana Holejová. Zverenky trénera Jana Beňadika sa najbližšie opäť predstavia doma, keď v piatok 24. septembra o 17.30 hod. privítajú v šlágri štvrtého kola Dunajskú Stredu.

Lepší vstup do zápasu mali favorizované Michalovčanky. Tie v piatej minúte viedli 4:1 a to ešte Bajčiová nepremenila pokutový hod. V desiatej minúte upravila Holejová na 6:3 a keď o tri minúty neskôr z rýchlej kontry skórovala Popovcová, za stavu 4:8 si tréner Chorzówa Vít Teleky zobral prvý oddychový čas. Ten ale dianie na palubovke neovplyvnil. Trifunovičová dávala na začiatku poslednej desaťminútovky prvého dejstva na 11:6, Rebičová v 27. minúte na 14:8. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie poľskému tímu, ktorý znížil na prijateľnejších 10:15.

Michalovčanky od úvodu druhého dejstva išli ráznym krokom za svojim tretím tohtosezónnym víťazstvom. Jeho úvod patril kridelničke Trifunovičovej, ktorá dvoma gólmi navýšila vedenie Iuventy už na 17:10. Ďalšia Čiernohorka v službách MŠK Mária Radovičová zvýšila v 39. minúte na 20:13, no a presne v polovici polčasu sa Iuventa po prvýkrát ujala desaťgólového vedenia, keď na 23:13 dávala Holejová. Ani toto vedenie Michalovčanky „neukľudnilo“ a po výbornom druhom polčase nakoniec zdolali poľského nováčika MOL ligy hladko 33:20.

MŠK Iuventa Michalovce – KPR Ruch Chorzów 33:20 (15:10)
Pok. hody: 2/2 – 6/4. Vylúčené: 1 – 0. Rozhodovali: Vydra a Sabol.
MŠK IUVENTA: Almeidová, Jablonská – Dvorščáková 4, Štefaniková 2, Popovcová 6, Rebičová 3, Trifunovičová 4, Trúnková 3, Dulinová, Holejová 5, Wollingerová 2, Bajčiová, Radovičová 1, Godečová 2, Aspridu, Borysevyčová 1.
KPR RUCH: K. Gryczewska, Ciesiolka – Jasinowska, Polanska 3/3, Kolonko 1, Masiuda 3, Kiel, M. Gryczewska 3, Radlak, Grabinska 5, Stokowiec 3, Masalova 2/1.

Jan Beňadik (tréner MŠK Iuventa): „Som nesmierne rád, že sme potvrdili rolu favorita a dosiahli tretie víťazstvo v sezóne. Zápas bol pre nás ťažký hlavne na koncentráciu, pretože nemal veľké tempo. Čakal som, že nás súper preverí viac. O týždeň nás určite čaká ťažší zápas.“

Vít Teleky (tréner KPR Ruch): „Michalovčanky potvrdili rolu favorita. Nám sa zápas sťažil o to viac, že hneď pri prvom útoku sa nám zranila kľúčová hráčka Jasinowská, ktorá utrpela zlomeninu nosa. V priebehu duelu sa nám zranila aj ďalšia hráčka Grabinská a to ovplyvnilo aj konečný výsledok.“

Reprezentácia

Aj odveta v jasnej réžii Sloveniek

Slovenské hádzanárske reprezentantky s prehľadom postúpili z I. fázy kvalifikácie o účasť na majstrovstvách sveta žien v roku 2023 v